REKLAMA
REKLAMA

Aktualnosci


Aktualności

Konferencja Naukowa Ogólnopolskiej Sekcji Żywienia Do i Pozajelitowego

XIV Konferencja Naukowa Ogólnopolskiej Sekcji Żywienia Do i Pozajelitowego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego

Ogólnopolska Sekcja Żywienia Do i Pozajelitowego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego zaprasza na XIV Konferencję pod hasłem: „Dwie drogi - jeden cel. Żywienie enteralne i pozajelitowe w zależności od stanu klinicznego pacjenta.”
Programy lekowe obejmują choroby onkologiczne i nieonkologiczne, a dobór pacjentów odbywa się według konkretnych kryteriów.

Przegląd programów lekowych – choroby onkologiczne

Często słyszy się, że ktoś zbiera pieniądze na drogie leczenie. Obecnie terapia potrafi kosztować setki tysięcy złotych. Ratunkiem i szansą na zdrowie dla takich osób mogą okazać się programy lekowe. O tym, czym są i jak wyglądają, możecie przeczytać poniżej.
Leki cytostatyczne i ich bezpieczeństwo

Leki cytostatyczne – bezpieczeństwo przygotowania

Do niedawna, leki cytostatyczne w dawkach dobowych do podawania parenteralnego dla pacjentów, przygotowane były jedynie przez pielęgniarki na oddziałach szpitalnych. Często niestety z pominięciem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.
URPL: Wykaz produktów leczniczych, którym skrócono termin ważności pozwolenia na dopuszczenie do obrotu - sierpień 2019 r.

URPL: Wykaz produktów leczniczych, którym skrócono termin ważności pozwolenia na dopuszczenie do obrotu – sierpień 2019 r.

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał decyzję o skróceniu terminu ważności pozwolenia na dopuszczenie do obrotu 20 produktów leczniczych.
Loading...

REKLAMA
REKLAMA