REKLAMA
REKLAMA

Aktualnosci


Aktualności

GIF: Raniberl Max dołączył do wycofanych produktów z ranitydyną

GIF: Raniberl Max dołączył do wycofanych produktów z ranitydyną

8 listopada 2019 roku Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu preparatu Raniberl Max. Przyczyną wycofania, tak jak w przypadku innych leków z ranitydyną jest wykryte zanieczyszczenie substancji czynnej N-Nitrozodimetyloaminą (NDMA).
Zastosowanie fiolek wielodawkowych prowadzi do optymalizacji zarządzania lekami w lecznictwie zamkniętym

Zasady stosowania fiolek wielodawkowych na oddziałach szpitalnych

W dobie coraz większych kosztów opieki medycznej możliwe jest poszukiwanie oszczędności w pewnych obszarach dotyczących gospodarki lekowej. Wśród tego typu działań należy uwzględnić zastosowanie fiolek wielodawkowych, które oprócz mniejszego jednostkowego kosztu leku zapewniają inne potencjalne oszczędności związane z mniejszą powierzchnią składowania, lepszym wykorzystaniem leku, prowadzącego do optymalizacji, racjonalizacji gospodarowania produktami leczniczymi, w tym wydatkami na leki w lecznictwie zamkniętym (Owczarek i wsp., 2018).
Co ustalono na ostatnim spotkaniu PRAC?

Spotkanie PRAC — październik 2019 r.

W dniach 28–31 października 2019 roku odbyło się spotkanie Komitetu ds. Oceny Ryzyka w ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii (PRAC). Jakie decyzje podjęto na zebraniu?
GIF: Wycofanie z obrotu serii probiotyku Lakcid Forte

GIF: Wycofanie z obrotu serii probiotyku Lakcid Forte

6 listopada 2019 roku Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu 2 serii preparatu Lakcid Forte. Wycofanie dotyczy dwóch postaci probiotyku: proszku do sporządzania zawiesiny doustnej i kapsułek twardych.
Loading...

REKLAMA
REKLAMA