Szkolenia i webinary – kwiecień 2022

Izby aptekarskie oraz organizacje związane z branżą farmaceutyczną coraz częściej organizują szkolenia w formie internetowych kursów i webinarów. Większość z tych wydarzeń ma charakter szkoleniowy a udział w nim nagradzany jest punktami edukacyjnymi.
Szkolenia dla farmaceutów w czerwcu 2022

W kwietniu mamy możliwość uczestniczenia w kolejnej serii ciekawych seminariów i wykładów dotyczących szeroko pojętej tematyki farmaceutycznej. Część z nich może obejmować zagadnienia z zakresu farmacji szpitalnej. Ponadto szkolenia obejmują wiedzę z zakresu farmacji aptecznej oraz receptury. Omawiane zagadnienia dotykają bezpośrednio problemów codziennej pracy z pacjentem, często pacjentem z wielochorobowością, ranami czy żywionym do- lub pozajelitowo.

Po pierwsze, na platformie Zoom odbędzie się spotkanie dotyczące wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Studenckie Koło Naukowe Żywienia Klinicznego GUMed w dniu 13 kwietnia o godzinie 19.00 przedstawi to zagadnienie, opowie o diecie, probiotykoterapii i samym schorzeniu.
Link do zapisów :

https://www.subscribepage.com/wzjgcojesc?fbclid=IwAR2X7uBBMP5Ur7stMrAtw3LIfRAaunppBMcRoQY1bVUfncCcozDyavvnHkw

Ponadto, w dniu 6 kwietnia o godzinie 19 Naczelna Izba Aptekarska organizuje webinar zatytułowany ” Wilgotne leczenie ran”. Wykład prowadzi  dr n. farm. Michał Wysocki. Za udział w wydarzeniu przysługują 2 punkty edukacyjne.

https://www.webinarnia.nia.org.pl/?id=236

Po raz kolejny Polska Grupa Farmaceutyczna zaprasza farmaceutów na posiedzenie naukowo – szkoleniowe. Wydarzenie odbędzie się dnia 6 kwietnia o 20.00. Poruszane będą między innymi zagadnienia szczepień w aptekach, połączone z omówieniem przypadków medycznych oraz problem pielęgnacji jamy ustnej pacjentów. Co więcej za udział w tym internetowym wydarzeniu zapewnia otrzymanie 4 punktów miękkich.

https://uniwersytet.e-pgf.com.pl/szkolenie/4965/posiedzenie-naukowo-szkoleniowe-kwiecien-2022?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=posiedzenie_04_kwiecien_wydarzenie&fbclid=IwAR3iSZvB19mjL6Ui66ENmkTgsyj_0ZJAVk8czbvJ8f4C_C1MW5JE4YTHlzY

Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie zaprasza farmaceutów na webinar pod tytułem „Zespół Suchego Oka – najnowsze wytyczne i trendy w codziennej pracy farmaceuty”. Odbędzie się ono we wtorek 12 kwietnia o godzinie 18. Wykładowcą jest lekarz okulista dr n. med. Arkadiusz Pogrzebielski.

Zapisy : https://oiakrakow.clickmeeting.com/zespol-suchego-oka-najnowsze-wytyczne-i-trendy-w-codziennej-pracy-farmaceuty-2-pkt-edu-/register

Następnie, zagadnienia dotyczące leków recepturowych omawiane będą podczas spotkań w ramach Akademii Fagronu. Już 7 kwietnia o godzinie 11 odbędzie się szkolenie e-learningowe. Tematem prelekcji będą przeciwświądowe propozycje recepturowe. Jednak nie jest to jedyne wydarzenie z tej serii jakie odbędzie się w kwietniu. Na przykład, 11 kwietnia o godzinie 19 będzie miało miejsce kolejne szkolenie. Tematem tego wydarzenia będą leki recepturowe w terapii bólu – o działaniu ogólnym.

Zapisy : https://fagronacademy.clickmeeting.com/przeciwswiadowe-propozycje-recepturowe-2-punkty-edu-/register

Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne zaprasza na posiedzenie naukowo-szkoleniowe dla farmaceutów. Wykład pod tytułem „Nowoczesne metody leczenia chorób układu krwiotwórczego” odbędzie się w czwartek 7 kwietnia o 11.00. Wygłosi go dr n. med. Monika Biernat. Pani Doktor jest pracownikiem Katedry i Kliniki Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku. Co więcej członkowie towarzystwa otrzymają za udział 2 punkty edukacyjne.

https://ptfarm.clickmeeting.com/296379923/register

Co więcej, wydawnictwo medyczne Termedia organizuje cykl E-AKADEMIA FARMACEUTY – GORĄCE TEMATY W FARMACJI. Cykl on-line obejmuje autorskie szkolenia, które dotyczą opieki farmaceutycznej nad pacjentem z raną. Dlatego materiał szkolenia obejmuje wiedzę o rodzajach ran jak również diagnostykę czy sposób doboru opatrunku. Przede wszystkim specjaliści omówią rolę farmaceuty w procesie leczenia ran u pacjentów. Jest nim na przykład dr n. farm. Agnieszka Neumann-Podczaska. Terminarz szkoleń wygląda następująco: spotkania odbywają się 9 kwietnia a także 4 czerwca oraz 8 października.

https://www.termedia.pl/Konferencja-E-AKADEMIA-FARMACEUTY-GORACE-TEMATY-Intro,1729,19137.html

 

 

logo