Szkolenia i webinary – grudzień 2022

Na ostatni miesiąc tego roku pojawiło się sporo propozycji szkoleń. Odbywają się one zarówno stacjonarnie, jak i online. Za większość z nich można zdobyć punkty edukacyjne. Sprawdź ciekawe propozycje na grudzień!

Propozycje na grudzień

WOIA  w ramach Akademii Farmaceuty zaprasza na czwartkowe szkolenia, na których można zdobyć 10 punktów edukacyjnych. Najbliższy webinar odbędzie się już 01.12.2022 o godzinie 18:00 – „Zapalenie górnych dróg oddechowych i ich powikłania” oraz „Oś jelita-mózg – jak ważna jest sprawna komunikacja w leczeniu chorób czynnościowych układu pokarmowego”. Kolejny będzie miał miejsce 8 grudnia o godzinie 18:00.
Zapisy i więcej informacji znajduje się na stronie: www.akademiafarmaceuty.edu.pl

Portal e-dukacja zaprasza do udziału w drugiej edycji konferencji FITOTERAPIA XXI WIEKU która odbędzie się w dniach 2 i 3 grudnia 2022 roku w Zakopanem w Hotelu Nosalowy Dwór. Konferencja będzie poświęcona propagowaniu rozwiązań terapeutycznych z wykorzystaniem produktów leczniczych roślinnych oraz innych produktów zawierających substancje roślinne.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.fitoterapia21wieku.pl

Akademia Mistrzów Farmacji zaprasza na bezpłatne szkolenia z możliwością zdobycia punktów edukacyjnych. Można zdobyć 7 twardych punktów edukacyjnych za udział stacjonarny lub 5 twardych punktów edukacyjnych za udział online. Szkolenie online o tytule „Postępy w farmakoterapii wybranych chorób skóry” odbędzie się 15 grudnia. Tematem spotkania stacjonarnego w Gdańsku będzie pacjent pediatryczny w aptece. Swoje wykłady wygłoszą: dr hab. n. med. Ernest Kuchar, dr n. farm. Magdalena Stolarczyk oraz adwokat Karol Korszuń. Szkolenie w formule stacjonarnej odbędzie się 3 grudnia w Scandic Gdansk przy ul. Podwale Grodzkie 9 w godzinach 9.00-14.00.
Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie: www.akademiamistrzowfarmacji.pl

Naczelna Izba Aptekarska we współpracy z firmą Klosterfrau organizuje certyfikowany webinar o tytule „Alternatywy dla antybiotyków w zakażeniach układu oddechowego i moczowego”. Poprowadzą go prof. dr hab. Sławomir Poletajew oraz prof. dr hab. Andrzej M. Fal. Za udział w wydarzeniu można otrzymać 2 punkty edukacyjne miękkie. Obędzie się ono 5 grudnia o godzinie 18:30
Do wydarzenia można dołączyć przez link: https://www.webinarnia.nia.org.pl/?id=367

Podkarpacka Okręgowa Izba Aptekarska organizuje w dniach 6-7 grudnia 2022 szkolenie online poświęcone zagadnieniom związanym ze zmianami w obszarze wyrobów medycznych. Szkolenie jest bezpłatne, nie wymaga rejestracji.
Dostęp do szkolenia możliwy jest za pośrednictwem platformy szkoleń wirtualnych POIA: https://poia.clickmeeting.com/

Naczelna Izba Aptekarska we współpracy z firmą Servier organizuje wykład „Farmakoterapia choroby wieńcowej”, który poprowadzi dr hab. n. med. Agnieszka Kapłon-Cieślicka. Drugą część webinaru pod tytułem „Jak i dlaczego obecne czasy zmieniły pacjentów?” zaprezentuje psychiatra dr Piotr Wierzbiński. Odbędzie się on 13 grudnia o godzinie 19:00. Za udział w wydarzeniu można otrzymać 3 punkty edukacyjne miękkie.
Do wydarzenia można dołączyć przez link: https://www.webinarnia.nia.org.pl/?id=350

Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji organizuje w listopadzie trzy szkolenia. Szkolenie o tytule przewodnim “Wytyczne kliniczne” odbędzie się 20 grudnia, “Refundacja leków” odbędzie się 21 grudnia, a szkolenie o tytule “Program Polityki Zdrowotnej” obędzie się w dniach 14 – 15 grudnia 2022.
Więcej informacji na temat tych wydarzeń znajduje się pod linkiem: https://power.aotm.gov.pl/harmonogram.php

 

 

 

logo