Szkolenia i webinary – czerwiec 2022

W każdym miesiącu odbywają się cykliczne webinary i szkolenia dla farmaceutów. Udział w większości z nich daje możliwość zdobycia punktów edukacyjnych.
Szkolenia dla farmaceutów w czerwcu 2022

Jakie szkolenia odbędą się w czerwcu?

Pierwszą propozycją jest stacjonarne szkolenie dotykające tematyki onkologii. Firma Via Medica jest organizatorem spotkania pod tytułem „Nowości i trendy w żywieniu klinicznym w onkologii”. Osobą, która przewodzi spotkaniu jest dr n. med. Aleksandra Kapała. Pani Doktor jest Kierownikiem Działu Żywienia Klinicznego Narodowego Centrum Onkologii Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie. Spotkanie odbędzie się 3 czerwca o godzinie 9.00 w Warszawie.
Zapisy prowadzone są pod adresem : https://nowosciwzywieniuonko.viamedica.pl/25393.2.2022.konferencja-hybrydowa

Wydawnictwo Termedia w ramach projektu e-Akademia Farmaceuty prowadzi cykl spotkań poświęconych bieżącym tematom w świecie farmacji. Najbliższe spotkanie on-line zatytułowane
” e-Akademia Farmaceuty – Gorące Tematy w Farmacji” obejmie tematykę owrzodzeń, stopy cukrzycowej czy postępowania z ranami. Początek cyklu przypada na 4 czerwca. Jednak, szkolenie jest płatne, ale gwarantuje dostęp do materiałów oraz punkty edukacyjne.
Podsumowując, szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem : https://www.termedia.pl/Konferencja-E-AKADEMIA-FARMACEUTY-GORACE-TEMATY-Intro,1729,19137.html?fbclid=IwAR3oMzDMRdkRwJz2J7Svm6x5nHeJXd0O4ZGoXbog8_74WA8fKXViNhyFm2Q

Kolejnym wartym uwagi spotkaniem zorganizowanym przez Termedia jest „Indywidualizacja drogi podania metotreksatu sposobem na optymalizację leczenia RZS oraz ŁZS w świetle najnowszych doniesień”. Webinar odbędzie się 9 czerwca o godzinie 19. Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
Link do rejestracji: https://www.termedia.pl/Konferencja-Indywidualizacja-drogi-podania-metotreksatu-sposobem-Intro,1782,20482.html?fbclid=IwAR1n8zI4KsXAvvZ32ekO_9P4CrzzEr2Y6VN-BmA3ZOqA70hDTTBbGdDgmvA

Jakie jeszcze wydarzenia odbędą się w czerwcu?

Mip Pharma Polska jest organizatorem bezpłatnego wydarzenia on-line, które poprowadzi dr hab. n. med. Jarosław Woroń (specjalista farmakologii klinicznej). Tematyką spotkania są zakażenia układu moczowego. Tytułem szkolenia jest „Racjonalna terapia zakażeń układu moczowego. Miejsce nitroksoliny – kiedy, komu i dlaczego?”. Webinar odbędzie się 24 czerwca o godzinie 18.00. Udział zapewnia rejestracja pod adresem http://www.mip-konferencje.pl/index.php/wydarzenia/.

Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie organizuje w czerwcu kilka ciekawych szkoleń. Pierwsze z nich będzie mieć miejsce 7 czerwca o 19.00. Szkolenie nosi tytuł „Praca z procedurami w aptece-procedura kontroli wewnętrznej”. Kolejnym wydarzeniem jest webinar „Leczenie żywieniowe w chorobie Parkinsona”. Odbędzie się ono w dniu 8 czerwca o godzinie 19. Ponadto Izba Aptekarska w Warszawie zorganizuje spotkanie on-line „Badania kliniczne w aptece szpitalnej. Rękawice medyczne”. Rejestrację na każde z tych wydarzeń prowadzi portal https://www.szkolenia.oia.waw.pl/

Naczelna Izba Aptekarska przy współpracy z firmą Sanofi organizuje certyfikowane szkolenie. Wykład „Nadciśnienie tętnicze – aktualne standardy postępowania” poprowadzi prof. dr hab. n. med. Krzysztof Narkiewicz. Natomiast drugą część webinaru pod tytułem „Leki złożone i edukacja pacjenta – dwa filary skutecznej kontroli ciśnienia tętniczego” przedstawi dr n. med. Anna Szyndler. Wydarzenie odbędzie się 7 czerwca o 19.00. Za udział otrzymujemy 3 punkty edukacyjne.
Zapisy : https://www.webinarnia.nia.org.pl/?id=258

Ponadto, szczeciński oddział Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego zaprasza na wykład on-line pod tytułem „Farmakoterapia niewydolności mięśnia sercowego”. Wydarzenie odbędzie się 30 czerwca o 15.00. Zapisy: https://www.ptfarm.pl/kalendarz/-/29443.

logo