EAHP: zaproszenie na Synergy Masterclass 2019

Europejskie Stowarzyszenie Farmaceutów Szpitalnych (EAHP) poinformowało o planowanej II Edycji Synergy Masterclass, poświęconej zamówieniom, przetargom i procesom decyzyjnym w warunkach szpitalnych.

Szkolenia Synergy Masterclass organizowane przez EAHP to akredytowane przez ACPE jedno- lub dwudniowe minikongresy, które koncentrują się na tematach najbardziej przełomowych i najbardziej potrzebnych farmaceutom szpitalnym i pracownikom służby zdrowia. Osoby, które przegapiły okazję do wzięcia udziału w 2018 roku, nie powinny się martwić, ponieważ  Synergy Masterclass będą kontynuowane w 2019 roku. Następne wydarzenie zaplanowano na 4 i 5 października 2019 roku.

Farmaceuci, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat zamówień, przetargów i procesów decyzyjnych w szpitalach, podczas dwudniowego szkolenia zostaną wyedukowani w zakresie prawodawstwa UE, zamówień i przetargów na poziomie krajowym, regionalnym i szpitalnym, a także na temat elementów zamówień opartych na wartości.

W ostatnich latach liczne innowacyjne i ekscytujące kuracje lekowe stały się dostępne w szpitalach z korzyścią dla pacjentów. Jednak budżety zdrowotne w całej Europie są zagrożone wysokimi kosztami tych leków, a apteki szpitalne odgrywają kluczową rolę, kupując leki dla szpitali. Aby sprostać rosnącym kosztom leków, zamówienia i przetargi należy traktować jako tematy związane z zarządzaniem kosztami leczenia.
Zamówienia można przeprowadzać na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym szpitala. Istnieją argumenty za i przeciw dla aptek szpitalnych za wykonywanie zamówień na różnych poziomach, w tym na redukcję kosztów leków, ciągłość dostaw leków, konkurencję itp. Przetargi są składane przy zakupie leków w aptekach szpitalnych, a także istnieją różne plusy i minusy dotyczące składania ofert. Tradycyjne składanie ofert wyłącznie w oparciu o ceny jest powszechnie akceptowane, jednak oferty oparte na wartościach – innych aspektach leków niż sama cena (np. kwestie bezpieczeństwa pacjentów, aspekty środowiskowe, czynniki jakości i innowacyjne cechy) stają się coraz bardziej popularne.

Farmaceuta szpitalny odgrywa rolę więc ważną rolę, biorąc pod uwagę znaczenie uwzględnionych czynników tych zamówień opartych na wartości.

Przyszłoroczne Synergy Masterclass mają na celu:

  • przywołanie ważnego prawodawstwa UE w zakresie zamówień
  • umożliwienie rozpoznawania wad i zalet w zakresie wykonywania zamówień i ofert na poziomie krajowym, regionalnym i szpitalnym
  • poznanie strategii zamówień opartych na wartości

Szczegóły na stronie EAHP

logo