Warsztaty Europejskiej Sieci Badań Pediatrycznych w EMA

Europejska Sieć Badań Pediatrycznych Europejskiej Agencji Leków (Enpr-EMA) zorganizuje dziesiąte doroczne warsztaty w dniach 7-8 czerwca 2018 r. w Europejskiej Agencji Leków (EMA). Coroczne warsztaty przybliżają zainteresowane strony do dyskusji na temat wymagań, barier i możliwości prowadzenia wysokiej jakości badań klinicznych u dzieci.

Ogólnym tematem tegorocznych warsztatów będzie „holistyczne podejście do badań pediatrycznych„.

Enpr-EMA to sieć sieci badawczych, badaczy i ośrodków posiadających uznane doświadczenie w przeprowadzaniu badań klinicznych u dzieci. Należy do niej czterdzieści sześć organizacji członkowskich z Europy, Kanady, Japonii i Stanów Zjednoczonych. Jego głównym celem jest ułatwienie badań w celu zwiększenia dostępności leków dopuszczonych do stosowania u dzieci.

Pierwszy dzień warsztatów będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych stron, w tym organizacji pacjentów / rodziców, organów regulacyjnych, przedstawicieli sieci Enpr-EMA, środowisk akademickich, klinicystów i przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego. Uczestnicy dowiedzą się o najnowszych osiągnięciach działań Enpr-EMA w celu wspierania wysokiej jakości badań w dziedzinie medycyny pediatrii.

Do najważniejszych wydarzeń tegorocznych warsztatów należą:

  • krótkie perspektywy różnych zainteresowanych stron zaangażowanych w badania pediatryczne (grupy doradcze pacjentów / młodzieży, sieci badawcze, towarzystwa naukowe, krajowe stowarzyszenia / stowarzyszenia pediatryczne, komisje etyczne, organy regulacyjne, organy ds. HTA i przemysłu);
  • interaktywna ogólna dyskusja na temat tego jak unikać powielania badań, jak usprawniać komunikację, jak dzielić pracę między grupami oraz na temat wyzwań związanych z badaniami klinicznymi w rzadkich chorobach.

Drugi dzień warsztatów jest zarezerwowany dla dyskusji między członkami Enpr-EMA i jej grupy koordynującej. Grupa koordynująca określi zadania priorytetowe na lata 2018-19 w oparciu o opinie otrzymane od zainteresowanych stron.

 

Osoby zainteresowane proszone są o wysłanie uzupełnionego formularza do dnia 28.05.2018r.

Więcej informacji na stronie EMA.

Podobał się artykuł? Podziel się!
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
0 komentarzy
avatar
Komentujesz jako gość!

Brak komentarzy