URPL: Przystąpienie do projektu wspierającego rozwój innowacyjnych produktów leczniczych

Jednym z priorytetów Ministerstwa Zdrowia jest wspieranie rozwoju innowacyjnych produktów leczniczych. Ten cel zostanie zrealizowany poprzez uczestnictwo w projekcie dedykowanemu wspieraniu badań i innowacji Horizon 2020. Na czym projekt polega?

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wziął udział w programie Horizon 2020, który jest największym projektem UE w zakresie badań naukowych i innowacji.

W 2015 roku wniosek o grant z powyższego programu złożyła Grupa EU Innovation Network, która powstała w ramach Grupy Szefów Agencji Leków, przy wsparciu Europejskiej Agencji Leków (EMA).

Wsparcie finansowe ma wesprzeć projekt rozwoju innowacji pt. „Wzmacnianie ciał akademickich poprzez szkolenia z zakresu regulatory science oraz wspieranie regulacyjnego doradztwa naukowego”. Polega on na opracowaniu europejskiego systemu szkoleń, który pozwoli na kształcenie jednostek akademickich z zakresu regulacji po to, aby czas od opracowania nowego leku do czasu wejścia do obrotu był skrócony do minimum. Wiedza na temat regulacji sprawi, że każdy kolejny etap rozwoju innowacyjnego produktu będzie spełniał wymogi regulacyjne.

 

Źródło: URPL

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]