URPL: przerwa w dostawach ReoPro

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zamieścił na swojej stronie komunikat dla fachowych pracowników ochrony zdrowia dotyczący przerwy na czas nieokreślony w dostawach produktu leczniczego ReoPro (Abciximab) roztwór do wstrzykiwań/do infuzji, 2mg/ml.

Podmiot odpowiedzialny Janssen Biologics B.V informuje, iż przewidywana jest przerwa na czas nieokreślony w dostawach produktu leczniczego ReoPro. Szacuje się, że w aptekach szpitalnych zabraknie produktu leczniczego od października 2018r. Firma nie jest w stanie określić, kiedy będzie możliwe przywrócenie pełnej dostępności produktu leczniczego.

Jednocześnie podmiot odpowiedzialny prosi o dokonanie zmiany schematu leczenia na schemat zawierający alternatywne produkty lecznicze, takie jak antagoniści receptora glikoproteiny IIb/IIIa lub biwalirudyna.

Nieplanowana przerwa na czas niekreślony w dostawach ReoPro jest spowodowana koniecznością wprowadzenia zmian w liniach produkcyjnych u dostawcy, co znacznie zakłóciło harmonogram produkcji. Sytuacja ta nie dotyczy jakości produktu leczniczego obecnego na rynku.

Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie URPL.

Podobał się artykuł? Podziel się!
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
0 komentarzy
avatar
Komentujesz jako gość!

Brak komentarzy