I Sympozjum Polskiego Towarzystwa Farmacji Klinicznej organizowane jest we współpracy z Instytutem Opieki Farmaceutycznej Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. W programie przewidziano wystąpienia ekspertów polskich i zagranicznych oraz liczne warsztaty pozwalające uczestnikom zdobywać i doskonalić umiejętności praktyczne.
Czytaj także: Szkolenia i webinary – czerwiec 2023
Tematyka Sympozjum
Tematem przewodnim Sympozjum będą usługi farmacji klinicznej w polskim systemie opieki zdrowotnej, realizowane zarówno w obszarze szpitalnym, jak i podstawowej opieki zdrowotnej. Dzięki bogatej tematyce wykładów i warsztatów, wydarzenie umożliwi osobom zainteresowanym rozwojem usług farmacji klinicznej poszerzanie wiedzy oraz wymianę doświadczeń. Farmacja kliniczna rozwija się w dynamicznie, odpowiadając na złożone potrzeby pacjentów i osób wykonujących zawody medyczne w zakresie skuteczności i bezpieczeństwa stosowanej farmakoterapii. Organizator ma nadzieję, że Sympozjum na stałe zagości w kalendarzu corocznych spotkań, inspirując i wspierając rozwój farmacji klinicznej w Polsce oraz w innych krajach.
Czytaj także: Ruszył nowy System Monitorowania Zagrożeń (SMZ2)
Przykładowe tematy
W części wykładowej będzie można wysłuchać wystąpień na tematy takie jak:
- Zintegrowane Zarządzanie Farmakoterapią jako model kompleksowego świadczenia usług farmacji klinicznej
- Przegląd lekowy – systemowe rozwiązanie problemu polipragmazji. Wyniki europejskiego projektu iSYMPATHY
- Możliwości współpracy lekarza rodzinnego i farmaceuty klinicznego w opiece nad pacjentem z cukrzycą w przychodni POZ – perspektywa farmaceuty klinicznego.
Natomiast w skład części warsztatowej wchodzą m.in. następujące tematy zajęć:
- Interakcje lekowe w praktyce – analiza przypadków klinicznych na podstawie przeprowadzonych koncyliacji i przeglądów lekowych
- Rola i znaczenie farmaceuty klinicznego we wprowadzaniu zasad i standardów podaży infuzyjnej produktów leczniczych
- Konsultacja farmakologiczna w zakresie doboru terapii przeciwnowotworowej – model współpracy farmaceuty i onkologa klinicznego.
Więcej informacji znajduje się na stronie Sympozjum: www.ptfk2023.syskonf.pl
Źródło: DF/PTFK