Staż dla farmaceuty w hiszpańskim szpitalu? Rusza druga edycja programu…

Rozpoczął się nabór do drugiej edycji Międzynarodowego Programu Staży Zawodowych dla polskich farmaceutów. W tym roku oferta edukacyjna została poszerzona o współpracę z referencyjnym szpitalem uniwersyteckim Balearów – Hospital Universitari San Espases na Majorce. Zwiększono również liczbę dostępnych miejsc stażowych w pozostałych Szpitalach uniwersyteckich, pozwalając na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego szerszemu gronu ambitnych polskich farmaceutów.

Program powstał z myślą o farmaceutach szpitalnych, którzy w dynamiczny sposób pragną rozwijać się zawodowo poprzez poszerzanie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, w oparciu o naukę i wymianę doświadczeń w międzynarodowym środowisku.

W 2018 program roku poszerza swoją ofertę edukacyjną wzbogacając ją o współpracę z referencyjnym szpitalem uniwersyteckim Balearów – Hospital Universitari San Espases na Majorce. Zwiększa się również liczbę dostępnych miejsc stażowych w pozostałych Szpitalach uniwersyteckich, pozwalając na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego szerszemu gronu ambitnych polskich farmaceutów.

Główne cele Programu:

• Zaznajomienie z praktycznymi wdrożeniami europejskich wytycznych GLP (Good Laboratory Practice) w aptekach szpitalnych na terenie Hiszpanii. Zaznajomienie ze specyfiką i organizacją pracy farmaceutów poprzez aktywny udział w wykonywaniu zadań realizowanych w hiszpańskich zespołach medycznych.

• Zapoznanie z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w celu automatyzacji prac, zapewnienia wzrostu efektywności i optymalizacji farmakoterapii pacjentów.

• Praktyczne szkolenia z zakresu wdrażania i obsługi wysokospecjalistycznego sprzętu laboratoryjnego w szpitalnych departamentach Zapoznanie z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi minimalizującymi koszty nowoczesnych terapii szpitalnych przy zachowaniu ich najwyższych standardów jakości.

• Zwiększenie biegłości farmaceutów w praktycznym sporządzaniu preparatów stosowanych w lecznictwie zamkniętym.

• Wymianę doświadczeń w międzynarodowym środowisku.

Staż umożliwia rozwój posiadanych kompetencji językowych zarówno z zakresu specjalistycznego jak i potocznie używanego języka hiszpańskiego.

Jak ubiegać się o staż? AKonieczne jest spełnienie warunków określonych w Kryteriach Kwalifikacyjnych oraz Regulaminie i złożenie wymaganych dokumentów w terminie podanym w Kalendarzu Rekrutacyjnym.

Więcej informacji na stronie Naczelnej Izby Aptekarskiej

Podobał się artykuł? Podziel się!
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
0 komentarzy
avatar
Komentujesz jako gość!

Brak komentarzy