REKLAMA
REKLAMA

Spodziewany 2-tygodniowy brak dostępności leku Euthyrox N

Firma Merck Sp. z o.o. poinformowała Ministra Zdrowia o okresowych brakach refundowanego produktu Euthyrox N. Informacja o dostępności poszczególnych dawek produktu jest na bieżąco przekazywana przez producenta do Urzędu Regulacji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Euthyrox N ze zmienionym składem i nowym opakowaniem

Producent tłumaczy, że powodem zaistniałej sytuacji jest wzrost zapotrzebowania na lek Euthyrox N w Europie. Dodaje, że możliwości produkcyjne firmy nie pozwalają na pełne zaspokojenie potrzeb rynku.

W komunikacie podano bieżące dane dotyczące dostaw na terenie Polski:

  • W poniedziałek, 3 czerwca wprowadzono do obrotu w Polsce 101 520 opakowań produktu Euthyrox N 100 mcg.
  • 6 i 7 czerwca firma Merck otrzymała dostawy 308 400 opakowań leku w 6 różnych mocach. Wprowadzenie na rynek zaplanowano na początek przyszłego tygodnia.
  • Kolejne 843 360 opakowań (w 8 różnych mocach) oczekuje na zwolnienie do obrotu w Polsce z fabryk położonych w Niemczech. Do końca czerwca zaplanowano wprowadzenie ich na rynek polski.

Oznacza to, że szacowany brak dostępności produktu leczniczego Euthyrox N w Polsce wynosi ok. 2 tygodni.

REKLAMA
REKLAMA

W komunikacie producent mówi o zwiększonych mocach produkcyjnych ww. produktu. Tłumaczy jednak, że zapotrzebowanie na lek przewyższa stopniowo zwiększające się zdolności produkcyjne. Dodatkowo zapewnia, że poziomy zapasów leków w innych oddziałach w krajach zagranicznych są kontrolowane. W ten sposób możliwe jest dostosowanie dostaw do miejsc, w których istnieje deficyt preparatów.

Przeczytaj cały komunikat.

 

Źródło: NIA

Przeczytaj także jakie artykuły znalazły się w najnowszym wydaniu branżowego magazynu AptekaSzpitalna.pl

REKLAMA
REKLAMA

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]