PTFarm i OIA Kraków apelują o normy zatrudnienia

Prezes Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego Oddział Kraków, jak również Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie zwrócili się do Konsultanta Krajowego w dziedzinie Farmacji Szpitalnej o wprowadzenie minimalnych norm zatrudnienia farmaceutów w aptekach szpitalnych i działach farmacji szpitalnej.

Dr hab. Włodzimierz Opoka, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dr Barbara Jękot zwracają się do prof. dr hab. Edmunda Grześkowiaka słowami:

Zwracam się do Pana Profesora z prośbą o podjęcie odpowiedniej interwencji w celu wprowadzenia minimalnych norm zatrudnienia farmaceutów w aptekach szpitalnych i działach farmacji szpitalnej oraz w celu wprowadzenia szczegółowych przepisów dotyczących działów farmacji szpitalnej”.

Apel jest echem opublikowanego w dniu 6 kwietnia 2018r. raportu Najwyższej Izby Kontroli „Funkcjonowanie aptek szpitalnych i działów farmacji szpitalnej” (o wnioskach z raportu pisaliśmy TUTAJ). NIK stwierdza w nim, że w celu poprawy funkcjonowania aptek szpitalnych i działów farmacji szpitalnej, w związku z ustaleniami kontroli, Izba zawnioskowała do Ministra Zdrowia o podjęcie odpowiednich działań, w tym legislacyjnych, w celu wprowadzenia w ustawie Prawo farmaceutyczne minimalnych norm zatrudnienia farmaceutów w aptekach szpitalnych i działach farmacji.

„Uważam, że stanowisko Ministra Zdrowia jest niewłaściwe i jest dowodem na niezrozumienie i nie branie pod uwagę wniosku NIK” – zwraca się do prof. Grześkowiaka prezes krakowskiego oddziału PTFarm.

Dr hab. Włodzimierz Opoka wskazuje również konieczność  wprowadzenia dwóch rozdziałów w ustawie Prawo Farmaceutyczne: „Apteki ogólnodostępne i punkty szpitalne” oraz „Apteki szpitalne, zakładowe i działy farmacji szpitalnej”.

Podobał się artykuł? Podziel się!
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]