PTFarm i OIA Kraków apelują o normy zatrudnienia

Prezes Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego Oddział Kraków, jak również Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie zwrócili się do Konsultanta Krajowego w dziedzinie Farmacji Szpitalnej o wprowadzenie minimalnych norm zatrudnienia farmaceutów w aptekach szpitalnych i działach farmacji szpitalnej.

Dr hab. Włodzimierz Opoka, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dr Barbara Jękot zwracają się do prof. dr hab. Edmunda Grześkowiaka słowami:

Zwracam się do Pana Profesora z prośbą o podjęcie odpowiedniej interwencji w celu wprowadzenia minimalnych norm zatrudnienia farmaceutów w aptekach szpitalnych i działach farmacji szpitalnej oraz w celu wprowadzenia szczegółowych przepisów dotyczących działów farmacji szpitalnej”.

Apel jest echem opublikowanego w dniu 6 kwietnia 2018r. raportu Najwyższej Izby Kontroli „Funkcjonowanie aptek szpitalnych i działów farmacji szpitalnej” (o wnioskach z raportu pisaliśmy TUTAJ). NIK stwierdza w nim, że w celu poprawy funkcjonowania aptek szpitalnych i działów farmacji szpitalnej, w związku z ustaleniami kontroli, Izba zawnioskowała do Ministra Zdrowia o podjęcie odpowiednich działań, w tym legislacyjnych, w celu wprowadzenia w ustawie Prawo farmaceutyczne minimalnych norm zatrudnienia farmaceutów w aptekach szpitalnych i działach farmacji.

„Uważam, że stanowisko Ministra Zdrowia jest niewłaściwe i jest dowodem na niezrozumienie i nie branie pod uwagę wniosku NIK” – zwraca się do prof. Grześkowiaka prezes krakowskiego oddziału PTFarm.

Dr hab. Włodzimierz Opoka wskazuje również konieczność  wprowadzenia dwóch rozdziałów w ustawie Prawo Farmaceutyczne: „Apteki ogólnodostępne i punkty szpitalne” oraz „Apteki szpitalne, zakładowe i działy farmacji szpitalnej”.

Podobał się artykuł? Podziel się!
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+
Email this to someone
email
0 komentarzy
avatar
Komentujesz jako gość!

Brak komentarzy