REKLAMA
REKLAMA

Potwierdzono brak zależności występowania autyzmu u szczepionych dzieci!

Duńscy naukowcy opublikowali wyniki badania prowadzonego u ponad 650 tys. dzieci, które badało zależność występowaniu autyzmu u szczepionych na odrę, świnkę i różyczkę dzieci. Wyniki są jednoznaczne. Sprawdź szczegóły.

Badanie przeprowadzono u 657 461 dzieci, które były urodzone między styczniem 1999 roku, a grudniem 2010 roku. Były to dzieci szczepione i nieszczepione, a 6 517 z nich wykazywały zaburzenia autystyczne.

Analiza badań wskazała, że związek pomiędzy szczepionką MMR, a występowaniem autyzmu jest statystycznie nieistotny. Podobnie, nie zaobserwowano zwiększania ryzyka wystąpienia autyzmu w podgrupach dzieci, u których w rodzinie ta choroba występuje.

W przeszłości były prowadzone już takie badania, ale to przeprowadzone przez Duńczyków jest zdecydowanie największym do tej pory.

REKLAMA
REKLAMA

W 2015 roku, w numerze czasopisma „Journal of the American Medical Association” (JAMA) opublikowano wyniki dużego badania kohortowego z retrospektywnym zbieraniem danych. Zostało przebadanych 95 727 dzieci, a wśród nich również te, których rodzeństwo choruje na autyzm. Także wykazano, że nie ma związku przyczynowego między szczepieniem preparatem skojarzonym przeciwko odrze, śwince i różyczce, a rozwojem chorób ze spektrum autyzmu u dzieci.

Jednym z głównych powodów, dla którego rodzice unikają szczepienia swoich dzieci, jest właśnie związek z autyzmem. Powyższe badania jednogłośnie wskazują, że obawy nie są słuszne.

 

Źródło: annals.org, mp.pl

 

REKLAMA
REKLAMA

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]