REKLAMA
REKLAMA

NIA: Protest techników, a nie farmaceutów

Naczelna Izba Aptekarska zamieściła na swojej stronie stanowisko Rzecznika Prasowego – Szefa Biura Prasowego, Tomasza Leleno odnośnie akcji protestacyjnej techników farmaceutycznych.

„W związku z nieprecyzyjnymi informacjami pojawiającymi się w niektórych mediach (m.in. Super Express, Radio Zet) informuję, że organizatorem zapowiadanej na wrzesień br. akcji protestacyjnej są organizacje zrzeszające techników farmaceutycznych, a nie farmaceutów. Farmaceuci nie mają nic wspólnego z tymi działaniami.

Z informacji, które do nas docierają wynika, że nie wszyscy technicy farmaceutyczni popierają akcję protestacyjną, organizowaną przez część tego środowiska. Jednocześnie pragniemy zapewnić, iż w czasie trwania protestu praca aptek będzie przebiegała bez zakłóceń. Placówki te będą przygotowane do zapewnienia pacjentom stałej i płynnej obsługi – zarówno farmaceutów, jak i techników.”

GIF pracuje nad nowym rozporządzeniem, które ma sprawić, że technicy farmaceutyczni nie będą mogli realizować recept. Nie będą mieli też prawa do informowania pacjentów o tym, w jaki sposób mają przyjmować leki, ani proponować ich zamienników w stosunku do tych zaproponowanych na receptach przez lekarzy.
Technicy farmaceutyczni zapowiadają, że jeśli nie otrzymają odpowiedzi z resortu zdrowia na nurtujące ich pytania, rozpoczną strajk w dniach 11-13 września, co może sparalizować pracę aptek na terenie całego kraju.

Źródło: NIa / gazetalubuska.pl

REKLAMA
REKLAMA

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]