REKLAMA
REKLAMA

MZ: 2,5mln osób w programie 75+

Resport Zdrowia poinformował, iż od września 2016r. do kwietnia 2018r. w programie „75+" z darmowych leków skorzystało ponad 2,47 mln pacjentów.

Projekt „Leki 75+” jest skierowany do WSZYSTKICH pacjentów, którzy w dniu wystawiania recepty na leki ukończyli 75. rok życia, ze schorzeniem mieszczącym się w zakresie wskazań objętych refundacją. Wiek pacjentów jest weryfikowany przez numer PESEL (w przypadku osób nieposiadających numeru PESEL będzie to data urodzenia).

W wykazie refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych obowiązującym od 1 lipca 2018 r. lista bezpłatnych leków dla seniorów zawiera 2008 pozycji (893 preparaty) obejmujących 152 substancje czynne.

Ze statystyk NFZ wynika, że seniorom wydano 77,7 mln opakowań bezpłatnych leków. Na realizację projektu w 2018 roku przeznaczono 643,3 mln zł. Zgodnie z danymi przekazanymi MZ przez Narodowy Fundusz Zdrowia liczba recept wystawionych seniorom, którzy ukończyli 75. rok życia, od września 2016 r. do kwietnia 2018 r. wynosi niemal 28,8 mln. Natomiast łączna kwota za wystawione recepty na bezpłatne leki to ponad 1,8 mld zł.

REKLAMA
REKLAMA

Leki są przepisywane na dotychczasowych wzorach recept. Wystarczy, że lekarz lub pielęgniarka podstawowej opieki zdrowotnej wpiszą na recepcie w polu „kod uprawnień dodatkowych” literę S.

 

REKLAMA
REKLAMA

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]