REKLAMA
REKLAMA

Kliniczne zastosowanie roztworu albuminy ludzkiej — nowy numer magazynu AptekaSzpitalna.pl!

W najnowszym numerze magazynu AptekaSzpitalna.pl postanowiliśmy wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i poruszyliśmy tematy, które mamy nadzieję, że dostarczą praktycznej wiedzy i ułatwią codzienną pracę farmaceutów szpitalnych. Zmiana harmonogramu wydawniczego pozwoliła nam jeszcze bardziej dostosować i dopracować tematykę do Waszych potrzeb. Sprawdźcie jakie artykuły znalazły się w najnowszym wydaniu magazynu!

Najnowszy numer magazynu AptekaSzpitalna.pl

Tematem przewodnim niniejszego wydania kwartalnika AptekaSzpitalna.pl jest kliniczne zastosowanie roztworu albuminy ludzkiej. W praktyce szpitalnej wskazania do użycia tych roztworów są bardzo często różne i niekoniecznie prawidłowe. Artykuł farmaceuty oraz komentarz lekarza anestezjologa wyjaśniają, kiedy i w jakim celu należy stosować roztwory albumin. Poznanie opartych na dowodach klinicznych wskazań może pomóc ograniczyć ich zużycie w lecznictwie zamkniętym i przynieść znaczne oszczędności finansowe dla szpitala.

Przybliżyliśmy także, jak wygląda jedno z najważniejszych wydarzeń dla farmaceutów szpitalnych w Europie. Mowa tu o Kongresie Europejskiego Stowarzyszenia Farmaceutów Szpitalnych (EAHP). Jest to największe edukacyjne wydarzenie z zakresu farmacji szpitalnej. Uczestnictwo w nim daje możliwość poznania i szerzenia najnowszych doniesień branżowych z farmacji szpitalnej oraz klinicznej.

Ostatnie, a przede wszystkim wakacyjne, miesiące obfitowały w liczne dyskusje wokół niedawno opublikowanego projektu ustawy o zawodzie farmaceuty. Postanowiliśmy pod kątem prawnym poruszyć aspekty usługi, jaką jest wspomniana w projekcie farmacja kliniczna.

REKLAMA
REKLAMA

Oprócz wysoce merytorycznych treści przedstawiamy Wam ciekawą rozmowę z farmaceutką, która wyznając ideę „po pierwsze pacjent”, opisuje pracę przy sporządzaniu leku cytostatycznego i funkcjonowanie Pracowni Leku Cytostatycznego. Nowością, która pojawia się w bieżącym wydaniu magazynu, jest rubryka pt.: „Apteka szpitalna od zaplecza”. W każdym następnym numerze będziemy prezentować w niej sylwetki farmaceutów pracujących w aptekach szpitalnych, działach farmacji szpitalnej i na szpitalnych oddziałach.

Mamy nadzieję, że każda strona tego czasopisma będzie dla Was źródłem cennych i motywujących do dalszego rozwoju zawodowego informacji. Z tego miejsca chcemy zaprosić farmaceutów do współtworzenia magazynu, a także do przesyłania sylwetek osób, które w następnych wydaniach będą wypełniać strony nowej rubryki.

Sprawdź co przygotowaliśmy w najnowszym numerze magazynu AptekaSzpitalna.pl

 

 • Jaka bupiwakaina w znieczuleniu podpajęczynówkowym…?dr hab. n. med. prof. UM w Łodzi Waldemar Machała
 • EAHP – Barcelona 2019 okiem farmaceutów szpitalnychdr n. farm. Hanna Jankowiak-Gracz i zespół
 • Kliniczne zastosowanie roztworu albuminy ludzkiejmgr farm. Paweł Grochecki
 • Komentarz do artykułulek. med. Bartosz Kudliński, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, Zakład Dydaktyki Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Rozmowa z mgr farm. Martą Łukowską, Po pierwsze pacjent – Pracownia Leku CytostatycznegoRozmawiał: Patryk Bartnik
 • Znaczenie leczenia żywieniowego w procesie leczenia ranmgr farm. Ksenia Czech-Staszczyk, Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie
 • Z małej rany duży problem – stopa cukrzycowa i jej leczeniemgr farm. Zuzanna Miś, specjalista farmacji klinicznej, Dział Badań Klinicznych i Biofarmaceutycznych, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.
 • Apteka szpitalna od zaplecza – mgr farm. Magdalena KrysińskaRozmawiała: mgr farm. Ewa Krajewska
 • Projekt i budowa pracowni leku jałowego – wybór wykonawcy, materiały i wyposażeniemgr biotechnologii, mgr chemii Patrycja Sitek, Dyrektor CR Konsulting
 • Usługi farmacji klinicznej w projekcie ustawy o zawodzie farmaceutydr Aleksander Jakowlew, radca prawny
 • Ocena technologii medycznych w wybranych krajach Europymgr n. ekon., mgr n. o zdr. Aneta Mela, Katedra Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

 

Zaciekawiły Cię artykuły? Zapraszamy do zakupu najnowszego wydania magazynu AptekaSzpitalna.pl (kliknij tutaj)! Istnieje również możliwość zakupu prenumeraty. Roczna prenumerata zawiera 4 wydania kwartalnika (kliknij tutaj).

REKLAMA
REKLAMA

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]