REKLAMA
REKLAMA

GIF: Wycofań leków z ranitydyną ciąg dalszy – tym razem Ranimax

29 października 2019 roku Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu preparatu Ranimax. Przyczyną wycofania, tak jak w przypadku innych leków z ranitydyną jest wykryte zanieczyszczenie substancji czynnej N-Nitrozodimetyloaminą (NDMA).

Ranimax kolejnym wycofanym lekiem

Decyzja odnosi się do wszystkich serii produktu Ranimax (Ranitidinum). Podmiot odpowiedzialny podjął decyzję o globalnym wycofaniu swoich produktów zawierających ranitydynę. Wynika to z wykrytych i potencjalnych zanieczyszczeń substancji leczniczej.

Decyzja dotyczy produktów:

  • Ranimax Teva (Ranitidinum), 150 mg, tabletki powlekane, op. 10 tabl.
  • Ranimax Teva (Ranitidinum), 150 mg, tabletki powlekane, op. 20 tabl.
  • Ranimax Teva (Ranitidinum), 150 mg, tabletki powlekane, op. 30 tabl.

Podmiotem odpowiedzialnym za powyższy produkt jest Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

REKLAMA
REKLAMA

Pełna treść decyzji.

Wielkie wstrzymanie

19 września 2019 roku, GIF wydał decyzję o wstrzymaniu w obrocie wszystkich produktów zawierających ranitydynę. Przyczyną wstrzymań było zidentyfikowanie zanieczyszczeń N-Nitrozodimetyloaminą (NDMA) (czytaj także: Wstrzymanie leków z ranitydyną).

Wycofania leków z ranitydyną

11 października wycofano pierwszy ze wstrzymanych lek zawierający ranitydynę – Ranitydyna Aurovitas (czytaj także: Wycofanie z obrotu 9 serii preparatu Ranitydyna Aurovitas). Tydzień później wycofano kolejny z produktów z ww. substancją – Ranic (czytaj także: Wycofanie kolejnego leku z ranitydyną – tym razem Ranic). Z kolei 28 października 2019 roku, Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. poinformowały o wycofaniu wszystkich leków z serii Ranigast (czytaj także: Wszystkie preparaty z serii Ranigast wycofane!).

 

Źródło: GIF

REKLAMA
REKLAMA

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]