REKLAMA
REKLAMA

EJHP: opublikuj swój problem kliniczny

Sekcja "Informacje o lekach" w European Journal of Hospital Pharmacy (EJHP) ma na celu przedstawienie zapytań klinicznych wynikających z praktyki informacji o lekach, w szczególności tych, które są złożone lub nietypowe i mogą być interesujące dla innych farmaceutów szpitalnych.

Farmaceuci szpitalni są zachęcani do wysyłania zgłoszeń do tej sekcji EJHP. Powinny one przedstawiać jasno określone kliniczne pytanie i odpowiedź, które powinny być poparte dowodami naukowymi. Zaleca się włączenie informacji specyficznych dla pacjenta i ocenę wyników.

Zgłoszenia powinny mieć następującą strukturę:

  • Podsumowanie do 150 słów;
  • Wprowadzenie, w tym prezentacja przypadku i wszelkie kliniczne lub dodatkowe informacje istotne dla przypadkuPytanie kliniczne;
  • Zalecana odpowiedź, w tym stosowane podejście do rozwiązywania problemów
  • Wynik i dyskusja
  • Frazy kluczowe

Artykuł nie powinien być dłuższy niż 1500 słów, zawierać maksymalnie 1 tabelę i / lub rysunek i maksymalnie 10 referencji. Można go załadować za pomocą przycisku  na stronie internetowej EJHP.

REKLAMA
REKLAMA

European Journal of Hospital Pharmacy (EJHP) oferuje wysokiej jakości, recenzowaną platformę do publikacji praktycznych i innowacyjnych badań mających na celu wzmocnienie profilu i statusu zawodowego farmaceutów szpitalnych. EJHP dąży do tego, aby być wiodącym czasopismem na temat wszystkich aspektów aptek szpitalnych, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju nauki, praktyki i zawodu farmacji szpitalnej. Czasopismo ma stać się głównym źródłem edukacji i inspiracji do poprawy praktyki i standardu opieki nad pacjentami w szpitalach i powiązanych instytucjach na całym świecie.

EJHP jest jedynym oficjalnym czasopismem Europejskiego Stowarzyszenia Farmaceutów Szpitalnych.

REKLAMA
REKLAMA

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]