EJHP: badanie dot. uczulenia na penicyliny

EJHP opublikowało wyniki badania przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii w celu zbadania poglądów i poglądów pracowników służby zdrowia dot. pacjentów niepoprawnie oznaczonych jako uczulonych na penicyliny.

Artykuł opublikowany w internetowym wydaniu pierwszej edycji European Journal of Hospital Pharmacy (EJHP) informuje o wynikach badania, w którym przeanalizowano poglądy, przekonania i postawy personelu szpitala wobec nieprawidłowych zapisów dotyczących alergii na penicyliny. W szczególności zmierzono motywację do wdrożenia interwencji polegającej na oznaczaniu antybiotyków penicylinowych w szpitalu badanym. Wyniki tej ankiety wykazały, że taki program interwencji jest dobrze wspierany przez większość pracowników służby zdrowia, którzy przekazali informacje zwrotne do badania.

Ankieta elektroniczna została rozdystrybuowana do personelu medycznego, pielęgniarskiego i farmaceutycznego w szpitalnym szpitalu rejonowym o łącznej pojemności 750 łóżek bez specjalistycznej obsługi alergologicznej.

Odpowiedzi udzieliło 193 pracowników (58% pracowników medycznych, 31% pielęgniarek i 11% farmaceutów). Praktycznie wszyscy pracownicy napotkali pacjentów, którzy uważali się za alergików na penicylinę, ale uważali, że wiara pacjenta jest błędna. Potencjalne negatywne konsekwencje nieprawidłowo przypisanego oznakowania alergii na penicylinę zostały uznane przez większość respondentów. Ogółem 188/190 (99%) pracowników uważa, że ​​pacjenci, u których stwierdzono nieprawidłowy stan alergii na penicylinę, stanowili problem i wymagali rozwiązania. Pracownicy zgłaszali, że czuliby się pewnie, używając sprawdzonego narzędzia do zadawania pytań, aby odtajnić pacjentów niepoprawnie oznaczonych jako uczulonych na penicylinę.

Całość artykułu na stronie EJHP.bmj.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
0 komentarzy
avatar
Komentujesz jako gość!

Brak komentarzy