REKLAMA
REKLAMA

EAHP rozszerza możliwości kształcenia się dla farmaceutów szpitalnych

Na początku tego roku Europejskie Stowarzyszenie Farmaceutów Szpitalnych (EAHP) uruchomiło otwarte środowisko uczenia się w formie kursów, nowy moduł edukacyjny do dalszego rozwoju pracowników aptek szpitalnych w Europie w celu zapewnienia ciągłej poprawy opieki i wyników dla hospitalizowanych pacjentów.

Dwa nowe kursy zostały dodane do otwartego środowiska uczenia się w okresie letnim. Teraz farmaceuci szpitalni prócz wcześniej istniejącego kursu dotyczącego leków przeciwzakrzepowych mogą śledzić kursy dotyczące leków biologicznych i leków biopodobnych w leczeniu nowotworów.

Otwarty kurs „Leki biopodobne w opiece onkologicznej” ma na celu dostarczenie uczestnikom kluczowych informacji na temat zatwierdzania biopodobnego w UE, stosowanego w leczeniu raka. Rozumiejąc pojęcia i fakty, farmaceuci szpitalni będą mogli zapewnić naukowe, bezstronne podejście koncentrujące się na opiece nad pacjentem w świecie ograniczonych zasobów. Uzyskując wgląd w proces oceny regulacyjnej i perspektywy klinicysty w przepisywaniu leków biopodobnych, wzmocniona zostanie zdolność farmaceutów szpitalnych do doradzania w zakresie wdrażania leków biopodobnych czy przeciwciał monoklonalnych stosowanych w leczeniu raka.

„Podstawy leków biologicznych – przeszłość, teraźniejszość i przyszłość” będą wglądem w ewolucję substancji biologicznych, które są podstawową opcją leczenia różnych chorób w obecnej medycynie. Uczestnicy kursu poznają rozwój i autoryzację leków biopodobnych oraz kryteria jakości biologicznej. Ponadto kwestie związane z zamianą i zamiennością produktów biologicznych zostaną rozwiązane w celu dogłębnego zrozumienia kluczowych zasad dotyczących jakości, bezpieczeństwa i skuteczności.

REKLAMA
REKLAMA

EAHP jest akredytowany przez Radę Akredytacyjną ds. Edukacji Farmaceutycznej (ACPE) jako dostawca ciągłej edukacji w dziedzinie farmacji. Uczestnicy kursów otwartych będą uprawnieni do 1,5 do 2 punktów ACPE, w zależności od długości kursu. Punkty te można uzyskać po ukończeniu kursu i krótkiej ankiecie.

Kurs „Biosimilars in cancer care” dostępny TUTAJ.

Kurs „The essentials of biologicals – past, present and future” dostępny TUTAJ.

REKLAMA
REKLAMA

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]