Dupilumab teraz także dla młodzieży z atopowym zapaleniem skóry

Komisja Europejska rozszerzyła zastosowanie produktu leczniczego Dupixent (dupilumab) o młodzież w wieku od 12 do 17 lat w terapii atopowego zapalenia skóry. Dupixent jest obecnie pierwszym lekiem biologicznym, który zatwierdzono w UE do leczenia tej grupy pacjentów.
Dupixent (dupilumab) z pozwoleniem na zastosowanie u młodzieży z atopowym zapaleniem skóry.

Dupilumab jest w pełni ludzkim przeciwciałem monoklonalnym, które hamuje sygnalizację białek interleukiny-4 (IL-4) i interleukiny-13 (IL-13). Dane z podwójnych badań klinicznych wykazały, że IL-4 i IL-13 są kluczowymi czynnikami zapalenia typu 2. Odgrywają główną rolę w atopowym zapaleniu skóry, a także w astmie i przewlekłym zapaleniu błony śluzowej nosa i zatok.

Młodzież z atopowym zapaleniem skóry ma teraz zatwierdzony lek biologiczny, który może znacznie kontrolować uporczywe i wyniszczające objawy, takie jak świąd i zmiany skórne, a także poprawić sen, który jest szczególnie ważny w okresie dojrzewania – powiedział Dr n. Med. George D. Yancopoulos, prezes i dyrektor naukowy Regeneron.

Atopowe zapalenie skóry to najczęstsza postać egzemy, która jest przewlekłą chorobą zapalną. Charakteryzuje się wysypką, która może pokrywać znaczną część ciała. Objawia się intensywnym i uporczywym swędzeniem, zmianami skórnymi i suchością skóry, a także jej pękaniem, zaczerwienieniem oraz sączeniem. Nieodpowiednio kontrolowana choroba może mieć fizyczny, emocjonalny i psychospołeczny wpływ, nasilając zaburzenia snu, objawy lęku i depresji oraz poczucie izolacji. Dlatego możliwość zastosowania leku Dupixent (dupilumab) u młodzieży jest szczególnie ważne w terapii atopowego zapalenia skóry.

 

Źródło: hospitalhealthcare.com

Przeczytaj także o nabiksimolu – skutecznym leku w terapii uzależnień od marihuany.

logo