Coloplast zaleca zaprzestanie stosowania i zwrot opatrunków Biatain Ag i Biatain Ibu

Firma Coloplast informuje, że opatrunki Biatain Ag i Biatain Ibu mogą nie być sterylne w związku z niedochowaniem standardu jakości w procesie produkcji. Trwa dochodzenie, w którym poszukiwana jest pierwotna przyczyna problemu, jak i jego rozwiązanie.

Komunikat dotyczy wszystkich opatrunków Biatain Ibu oraz opatrunków Biatain Ag – numery pozycji: 3962501060 i 3346401060, numery partii: 5846986, 5857619, 5959193.

Biatain Ag i Biatain Ibu to w obu przypadkach sterylne opatrunki piankowe jednorazowego użytku na bardzo bolesne rany z mocnym wysiękiem. Niedochowanie standardu jakości może wpłynąć na sterylność produktu końcowego, obniżając bezpieczeństwo użytkowników, jednak prawdopodobieństwo negatywnych zdarzeń (ryzyko infekcji) jest raczej niskie. Wycofanie produktu to środek ostrożności, ponieważ żaden użytkownik, klient czy organ nie zgłosił skargi ani zdarzeń niepożądanych w związku z tym problemem. Firma chce jednak dochować najwyższych standardów w odniesieniu do produktu i zadbać o pełne bezpieczeństwo użytkownika końcowego.

Klienci, których dotyczy niniejsza notatka w zakresie bezpieczeństwa proszeni są o zaprzestanie korzystania z wymienionych wyrobów i o ich zwrot do Coloplast.

Komunikat dostępny pod TYM ADRESEM.

Podobał się artykuł? Podziel się!
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
0 komentarzy
avatar
Komentujesz jako gość!

Brak komentarzy