REKLAMA
REKLAMA

Apteka Szpitalna 5.0 — przyszłość opieki nad pacjentem. Temat 25. Kongresu EAHP już znany!

Europejskie Stowarzyszenie Farmaceutów Szpitalnych (EAHP) zaprasza do udziału w 25. Kongresie EAHP. Odbędzie się on w dniach 25-27 marca 2020 roku w Göteborgu w Szwecji. Jaki program przygotowali w tym roku organizatorzy?

Znamy już główny temat 25. Kongresu EAHP

Tym razem Komitet Naukowy 25. Kongresu EAHP postawił na pierwszym planie pacjentów i cyfrowe zdrowie. Główna tematyką wydarzenia będą najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji, przepisywania leków i digitalizacji. Oprócz motywu przewodniego, organizatorzy poruszą tematy telefarmacji, druku 3D, a także problemy oporności na antybiotyki i niedoborów leków.

W wydarzeniu nie zabraknie także sesji poświęconej studentom i młodym specjalistom. Poruszy ona różne aspekty współpracy pracowników służby zdrowia. Ponadto zostanie przyznana nagroda Student Science Award dla najlepszego badania naukowego autorstwa studenta farmacji lub świeżego specjalisty farmacji szpitalnej.

W programie 25. Kongresu EAHP nie mogło zabraknąć wydarzeń Synergy Satellite. Uzupełniają one wszechstronny program, zapewniając najaktualniejsze innowacje w zakresie świadczenia usług i opieki nad pacjentem. Tym razem, tematem będą biopodobne leki onkologiczne i leczenie przeciwzakrzepowe:

REKLAMA
REKLAMA
  • Biopodobne produkty onkologiczne – rola farmaceutów szpitalnych (sponsorowany przez grant edukacyjny Amgen)
  • Rola farmaceuty szpitalnego w leczeniu przeciwzakrzepowym (sponsorowany przez grant edukacyjny Bayer)

Oprócz naukowych aspektów podczas Kongresu nie zabraknie także integracyjnych wydarzeń. W piątkowy poranek wystartuje bieg FUN, który wesprze dzieci chore na raka.

Aby wziąć udział w 25. Kongresie należy zarejestrować się za pomocą strony EAHP. Do 31 stycznia 2020 roku stawka opłaty rejestracyjnej pozostanie niższa.

Zobacz także relację z poprzedniej edycji Kongresu (kliknij tutaj).

 

Źródło: eahp.eu

 

REKLAMA
REKLAMA

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]