10 tysięcy e-recept

Pod koniec sierpnia zakończy się pierwszy etap pilotażu e-recepty, poświęcony przede wszystkim kwestiom programistycznym. 10 tysięcy z nich w Siedlcach i Skierniewicach wystawiło ponad 40 lekarzy.

Ponad 5 tysięcy recept wystawiono pacjentom powyżej sześćdziesiątego roku życia, a łącznie skorzystało z nich już ponad 2 tysiące pacjentów. Niemalże taką samą liczbę e-recept wystawiła rekordzistka-lekarka, wystawiając co piątą z nich. W najbliższym czasie do pilotażu dołączą kolejne miejscowości: Chełm, Krynica-Zdrój i Polanica-Zdrój.

Drugi etap pilotażu będzie poświęcony przede wszystkim wyzwaniom organizacyjnym. Chodzi o przetestowanie wdrażania projektu w warunkach zbliżonych do tych, w których e-recepta będzie wprowadzana w całym kraju i uchwycenie ewentualnych słabych punktów, by była możliwość ich poprawienia.

Warunkiem skorzystania z elektronicznej postaci e-recepty jest założenie Internetowego Konta Pacjenta, co nie spotyka się z dużym odzewem wśród starszych pacjentów, dlatego też wybierają oni równouprawioną formę e-recepty – jej wydruk.

Niemniej, przepisy regulujące kwestie związane z wystawianiem e-recept przewidują i będą przewidywać nawet wtedy, gdy e-recepta zacznie obowiązywać w całym kraju po podłączeniu wszystkich aptek i wszystkich placówek możliwość wystawienia tradycyjnej recepty na wypadek awarii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
Share on Facebook
Facebook
Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
0 komentarzy
avatar
Komentujesz jako gość!

Brak komentarzy