10 URODZINY PORTALU APTEKASZPITALNA.PL

10 LAT APTEKASZPITALNA.PL !!!

Szanowni internauci.

          Jest mi niezmiernie miło poinformować, że nasza strona farmaceutów szpitalnych w lipcu 2017 roku obchodzi 10 rocznicę od zaistnienia w wirtualu.

          Z okazji 10 urodzin, pierwszego w Polsce portalu o tematyce ściśle związanej z działalnością aptek szpitalnych i działów farmacji szpitalnej aptekaszpitalna.pl, pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy brali i biorą aktywny udział w jego tworzeniu, przebudowywaniu i dopasowywaniu treści do bieżących potrzeb naszych użytkowników. Słowa uznania należą się również mecenasom naszej strony, bez których nie możliwe było by jej utrzymanie i rozwijanie.

          Szczególne podziękowania kieruję do Was drodzy użytkownicy, od których otrzymuję niezliczoną ilość e-mail z uwagami i sugestiami jakie treści powinien zawierać nasz wspólny portal szpitalników, których grono ku mojej wielkiej satysfakcji z każdym miesiącem a następnie rokiem funkcjonowania strony nieustannie rośnie, dając świadectwo o potrzebie jej istnienia w wirtualnym świecie.

          Niemniej wszystko co się zaczyna także kiedyś musi się skończyć, dlatego podjąłem decyzję o zakończeniu prowadzenia naszej strony z dniem 31.12.2017 roku. Osoby, instytucje, firmy zainteresowane jej dalszym prowadzeniem/przejęciem proszę o kontakt poprzez e-mail lub telefonicznie.

          Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim z całego serca za pomoc w kształtowaniu przez już 10 lat naszej farmaceutów szpitalnych strony.

Dariusz Smoliński

REDAKTOR

EAHP-Newsletter implementacji Deklaracji Farmacji Szpitalnej

EAHP-Newsletter implementacji deklaracji Farmacji Szpitalnej

Walne zgromadzenie na Malcie - czerwiec 2017 r.

więcej:EAHP

Dariusz Smoliński

REDAKTOR

SPOTKANIE KONSULTANTÓW WOJEWÓDZKICH W MZ

          W dniu 12 lipca 2017 roku na zaproszenie konsultanta krajowego w dziedzinie farmacji szpitalnej prof. dr hab. Edmunda Grześkowiaka w ministerstwie zdrowia przy ulicy Miodowej w Warszawie odbyło się posiedzenie Zespołu Konsultanta krajowego.

          W zebraniu oprócz licznej grupy konsultantów wojewódzkich w dziedzinie farmacji szpitalnej brali udział przedstawiciele Głównego Inspektora Farmaceutycznego oraz przedstawiciele ministerstwa zdrowia z Panią mgr Katarzyną Chmielewską, Dyrektorem Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego MZ na czele.

          Porządek obrad przewidywał omówienie:

1. Projektu ustawy o zawodzie farmaceuty i samorządzie aptekarskim.

2. Standardy farmaceutyczne.

3. Nowelizację Rozporządzenia MZ w sprawie szczegółowych wymogów jakim powinien odpowiadać lokal apteki szpitalnej.

          Podczas kilku godzinnej merytorycznej i szerokiej dyskusji poruszono również problem z odwiecznym niedoborem magistrów farmacji, niedoinwestowaniem aptek, działów farmacji w polskich szpitalach oraz swoje spostrzeżenia co do raportu NIK w kontekście funkcjonowania aptek szpitalnych.

więcej: sprawozdanie ze spotkania, źródło-woia.pl

Dariusz Smoliński

REDAKTOR

MECENAT

                               

Kontakt   Nota prawna    Regulamin   Reklama  

Copyright © 2007 - 2017 - D-FARMA-Wszelkie prawa zastrzezone