Zranienia ostrymi narzędziami.

Przewodnik po rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 6 czerwca 2013 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu prac związanych z narażeniem na zranienie ostrymi narzędziami używanymi przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych.

więcej

Wstęp - wyroby medyczne.

Szanowni Użytkownicy portalu aptekaszpitalna.pl.

          Z wielką radością, ale i pewnymi obawami oddaję do Państwa dyspozycji kolejną podstronę naszego portalu -  WYROBY MEDYCZNE.

                    Myślę, że tematyka choć trudna,  którą będziemy się w tym ogromnym dziale zajmować, przybliży Państwu choć trochę, zagadnienia związane z obrotem wyrobem medycznym w naszych szpitalach.

          Podobnie jak to miało miejsce na początku zaistnienia portalu aptekaszpitalna.pl w wirtualu, ta podstrona stanowi szkielet, który z czasem będziemy wypełniać treściami, które nam Farmaceutom Szpitalnym będą przydatne w codziennej pracy.

          Zachęcam Państwa do przesyłania uwag jak ją powinniśmy rozbudowywać, jakie informacje na niej powinny być zawarte oraz materiałów, które moglibyśmy w niej zamieścić z korzyścią dla wszystkich Farmaceutów pracujących w aptekach szpitalnych, zakładowych czy działach farmacji szpitalnej. 

          Zapraszam do zapoznania się z nową podstroną.

Pozdrawiam

mgr farm. Dariusz Smoliński

REDAKTOR

Opracowania - kaniulacja naczyń żylnych obwodowych.

          W grudniu 2013 została wydana przez PZWL książka „Ekspozycja zawodowa w praktyce” pod redakcją dr n. o zdrowiu Doroty Kilańskiej i mgr piel. Anety Trzcińskiej. Publikacja adresowana jest do osób narażonych na kontakt z materiałem biologicznym w związku z wykonywaniem pracy zawodowej,  tzn. do lekarzy, lekarzy stomatologów, pielęgniarek, położnych, ratowników, diagnostów laboratoryjnych jak też kosmetologów, policjantów i innych wykonujących zawody medyczne  i niemedyczne zagrożonych ekspozycją na czynnik biologiczny. Opracowanie dedykowane jest również pracodawcom – odpowiedzialnym  za bezpieczeństwo zatrudnionych  w czasie realizacji przez nich zadań zawodowych oraz farmaceutów – z mocy prawa (USTAWA PRAWO FARMACEUTYCZNE) odpowiadających za wyposażenie podmiotu leczniczego w  wyroby medyczne.

MECENAT

                               

Kontakt   Nota prawna    Regulamin   Reklama  

Copyright © 2007 - 2017 - D-FARMA-Wszelkie prawa zastrzezone