Artykuły

Będzie jasna interpretacja przepisów dot. zaocznego wypisywania recept

Drukuj
Utworzono: niedziela, 08, maj 2011

Jak czytamy na stronie Medycyny Praktycznej Online, Ministerstwo Zdrowia oraz Federacja Porozumienie Zielonogórskie „wspólnie wyjaśnią wątpliwości w kwestii wypisywania recept osobom przewlekle chorym”.

                     Dnia 20 kwietnia 2011 r. odbyło się nieoficjalne spotkanie Prezesa Zarządu Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie, Jacka Krajewskiego z Minister Zdrowia Ewą Kopacz. Tematem rozmów była sprawa „nagłośniona już przez media, dotycząca recept wypisywanych zaocznie pacjentom przewlekle chorym”.

          Jak uzgodniono, „nie ma sporu prawnego pomiędzy FPPZ i MZ w tej sprawie, jednak z powodu różnych, często nieprawidłowych interpretacji przepisów, dochodzi do sytuacji naginania prawa dla doraźnych celów, np. oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia”.

          W związku z tym, eksperci PZ wraz z Resortem Zdrowia „przygotują w tygodniu poświątecznym jasną, klarowną interpretację tych regulacji, która nie będzie pozostawiała wątpliwości interpretacyjnych co do legalności wypisywania recept bez badania pacjenta”.

           Podczas spotkania PZ zostało też zaproszone „do prac zespołu przygotowującego ostateczną wersję projektu ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych”. Więcej o spotkaniu na stronie internetowej Medycyny Praktycznej Online.

Źródło: www.mp.pl, 21 kwietnia 2011 r.

MECENAT

                               

Kontakt   Nota prawna    Regulamin   Reklama  

Copyright © 2007 - 2017 - D-FARMA-Wszelkie prawa zastrzezone