ANKIETA-ROZPORZĄDZENIE DELEGOWANE

Drukuj
Utworzono: czwartek, 15, grudzień 2016

 

Szanowni Państwo!

Rozporządzenie Delegowane, które rozpocznie proces wdrażania Dyrektywy dot. zwalczania fałszowania leków (Falsified Medicines Directive, FMD), zostało opublikowane. Jest to ważny krok w zakresie bezpieczeństwa pacjentów w Europie. Oznacza to, iż apteki szpitalne w Europie mają trzy lata na przygotowanie się do rozpoczęcia procesu uwierzytelniania leków.

W związku z tym, że w lutym 2019  roku polski przemysł, apteki szpitalne, apteki ogólnodostępne oraz hurtownie muszą w pełni dostosować się do wymagań europejskiej dyrektywy o lekach sfałszowanych opracowanej przez Komisje Europejską, zwracam się z oficjalną prośbą o wypełnienie kwestionariusza przez przedstawicieli aptek szpitalnych.

Jednym z głównych obszarów, którego udziałowcy zaangażowani w tworzenie i implementację Dyrektywy FMD nie uwzględnili w odpowiedni sposób, jest złożone i heterogeniczne środowisko aptek szpitalnych. Na przykład, proszę pomyśleć: W jaki sposób zamierzają Państwo spełnić wymagania Dyrektywy FMD w ciągu 3 lat? Gdzie znajduje się optymalny punkt autentyfikacji w Państwa przepływie pracy? Jakie są praktyczne konsekwencje autentyfikacji leków dla Państwa przepływu pracy i organizacji?

Celem badania jest ocenienie sposobu dystrybucji leków w polskich aptekach szpitalnych i działach farmacji szpitalnej oraz stworzenie nowych standardów dla aptek szpitalnych.   W projekcie bierze udział 50 aptek w Europie, które są już w fazie wdrażania rozwiązań.

Będziemy bardzo wdzięczni za wypełnienie ankiety poprzez ten link – ANKIETA

           Zajmie to Państwu kilka minut. Mam nadzieję, że wyniki badania przyczynią się do stworzenia wytycznych dobrej praktyki autentyfikacji leków z ang. GAP dla polskich szpitali.

 

Z wyrazami szacunku

Urszula włodarczyk

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

MECENAT

                              


Copyright © 2017 farmacja.net sp. z o. o.

Kontakt   Nota prawna    Regulamin   Reklama  

Copyright © 2007 - 2017 - D-FARMA-Wszelkie prawa zastrzezone