PROJEKT USTAWY O MINIMALNYM WYNAGRODZENIU PRACOWNIKÓW SZPITALI. FARMACEUTY W SZPITALU NADAL SIĘ NIE CENI...

Drukuj
Utworzono: wtorek, 05, lipiec 2016

FARMACEUTY SZPITALNEGO NADAL SIĘ NIE DOCENIA

Inne zawody o zastosowaniu w ochronie zdrowia, wymagające wyższego wykształcenia i specjalizacji (np. farmaceuci)

- proponowany współczynnik pracy* 0,82;

inne zawody o zastosowaniu w ochronie zdrowia, wymagające wyższego wykształcenia (np. farmaceuci)

- proponowany współczynnik pracy* 0,71.

          * Minimalne wynagrodzenie w podmiotach leczniczych dla powyższych grup zawodowych ma wynosić iloczyn kwoty 3900 zł brutto oraz współczynnika pracy. W związku z powyższym minimalne wynagrodzenie farmaceuty szpitalnego ma wynieść 2769 zł, natomiast dla pracownika z wykształceniem podstawowym 1989 zł (różnica - 780 zł/brutto).

więcej/pełny tekst projektu ustawy: pielęgniarki.info.pl

Pierwotny materiał roboczy dla Zespołu Trójstronnego do Spraw Ochrony Zdrowia

Dariusz Smoliński

REDAKTOR


Komentarze   

 
+6 #8 Szpitalnik 2016-07-18 11:23
To jest skandal. Żądamy od władz Samorządu wynegocjowania takich samych wskaźników jak dla lekarzy. Przecież bez naszych leków żadnej działalności dzisiaj nie mogą prowadzić. Szlag człowieka trafia jak czyta, że świeżo upieczony lekarz ma przelicznik 1,02. Dobra zmiana!
Cytować
 
 
+3 #7 AD 2016-07-15 09:29
Cytuję BK:
Odnośnie komentarza,że każdy farmaceuta
szpitalny jest objęty współczynnikiem o,71 jest nieprawdziwe,ponieważ za posiadanie specjalizacji jest 0,82.Gdy szpital zatrudnia specjalistę to nawet jeśli nie jest on kierownikiem przypada współczynnik 0,82.


W tym dokumencie nie ma ani słowa o tym, że ten współczynnik dotyczy pracowników ze specjalizacją, tylko zawodów WYMAGAJĄCYCH SPECJALIZACJI. Żadne stanowisko farmaceuty w szpitalu NIE WYMAGA specjalizacji (nawet kierownik nie musi być specjalistą(sic !)), więc po prostu farmaceutów obejmuje współczynnik 0,71.
Cytować
 
 
+5 #6 BK 2016-07-14 11:38
Nie zmienia to jednak faktu.że rozmawiamy o zarobkach bardzo niskich.Studia trudne a specjalizacja nie tak dawno była dwustopniowa.Po 3 latach przygotowań uzyskiwało się I stopień a po następnych 3 latach II stopień.Od pewnego czasu obowiązuje specjalizacja jednostopniowa. Po 3 latach nauki uzyskuje się tytuł specjalisty.W związku z tym nieliczna grupa specjalistów II stopnia używa obecnie tytułu specjalisty.W medycynie specjalizacja jest nadal bardzo ważna i to podnosi rangę zawodu.Zawód farmaceuty traktowany jest od dłuższego już czasu po macoszemu.
Cytować
 
 
-1 #5 BK 2016-07-14 11:15
Odnośnie komentarza,że każdy farmaceuta
szpitalny jest objęty współczynnikiem o,71 jest nieprawdziwe,po nieważ za posiadanie specjalizacji jest 0,82.Gdy szpital zatrudnia specjalistę to nawet jeśli nie jest on kierownikiem przypada współczynnik 0,82.
Cytować
 
 
0 #4 BK 2016-07-14 11:08
Konieczne byłoby aby NRA zainteresowała się jakie są obecnie zarobki farmaceutów w aptekach szpitalnych.Żał ośnie niskie i do tej pory nic w tej kwestii nie zrobiono.Porusz ano mnóstwo innych problemów dotyczących zawodu ale nie temat wynagrodzenia za pracę.Zarobki farmaceutów specjalistów są tak niskie,że po ogłoszeniu projektu płaca minimalna farmaceuty ze specjalizacją wzrośnie o 200 zł.Teraz macie Państwo wyobrażenie na jakim poziomie teraz jesteśmy.Wyraża cie swoje oburzenie,że projekt jest krzywdzący dla naszej grupy zawodowej i słusznie, ale już od dawna nic nie zrobiono w tym względzie.
Ja również uważam,że ten współczynnik jest za niski i tym bardziej mi przykro ,że obecnie zarabiam poniżej przewidywanego minimum.
Cytować
 
 
+2 #3 KSW 2016-07-07 06:23
Wychodzi na to, że za chwilę więcej się zarobi pracując na kasie w Biedronce...
Cytować
 
 
+20 #2 Dobra zmiana 2016-07-07 05:18
2. "Dobra zmiana w NRA" i od razu wynagrodzenie farmaceuty w szpitalu, nie wzrośnie a nawet zmaleje...
Cytować
 
 
+9 #1 AD 2016-07-06 20:36
Chciałbym zwrócić uwagę na dwie kwestie:

1. Przy współczynniku 0,82 dodanie do tego grona farmaceuty nie ma moim zdaniem uzasadnienia, gdyż - czytając literalnie - dotyczy to zawodów, gdzie jest WYMAGANA specjalizacja, a w żadnym przypadku u farmaceuty szpitalnego nie jest wymagana specjalizacja, nawet u kierownika. Może ją mieć, ale nie jest wymagana. Zatem każdy farmaceuta szpitalny objęty jest współczynnikiem 0,71.

2. W tym momencie nie można już mówić, że się nie docenia farmaceuty szpitalnego, tylko trzeba po prostu powiedzieć, że się ją deprecjonuje. O ile lekarz, pielęgniarka, laboranci i inni doliczą do tej podstawy dodatki za pracę nocną, dyżury itp., to farmaceuta zostaje z tym niecałym 2000 PLN, bo dyżurów nie ma.

Trudno nawet dyskutować z ta propozycją, bo gdzie indzie to błagają ludzi, żeby przyszli do pracy o o wiele mniejszych wymaganiach i odpowiedzialnoś ci, a za większe pieniądze...
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

MECENAT

                              


Copyright © 2017 farmacja.net sp. z o. o.

Kontakt   Nota prawna    Regulamin   Reklama  

Copyright © 2007 - 2017 - D-FARMA-Wszelkie prawa zastrzezone