ANKIETA - UWIERZYTELNIANIE LEKÓW

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 30, maj 2016

Szanowni Państwo!

          Zostało opublikowane Rozporządzenie Delegowane, które rozpocznie proces wdrażania Dyrektywy dot. zwalczania fałszowania leków (Falsified Medicines Directive, FMD). Jest ono ważnym krokiem w zakresie wzrostu bezpieczeństwa pacjentów w Europie. Oznacza, że apteki szpitalne w UE mają trzy lata na przygotowanie się do ww. rozporządzenia. W lutym 2019 roku polski przemysł, apteki szpitalne, apteki ogólnodostępne oraz hurtownie farmaceutyczne będą musiały już w pełni być dostosowane do wymagań europejskiej dyrektywy o lekach sfałszowanych opracowanej przez Komisję Europejską.

          W związku z powyższym zwracamy się z oficjalną prośbą o wypełnienie poniższego kwestionariusza przez przedstawicieli aptek szpitalnych.

          Jednym z głównych obszarów, którego udziałowcy zaangażowani w tworzenie i implementację Dyrektywy FMD nie uwzględnili w odpowiedni sposób, jest złożone i heterogeniczne środowisko aptek szpitalnych. Na przykład proszę się zastanowić: w jaki sposób zamierzają Państwo spełnić wymagania Dyrektywy FMD w ciągu 3 lat? Gdzie znajduje się optymalny punkt autentyfikacji w Państwa przepływie pracy? Jakie są praktyczne konsekwencje autentyfikacji leków dla Państwa organizacji?

          Celem badania jest ocena sposobu dystrybucji leków w polskich aptekach szpitalnych i działach farmacji szpitalnej oraz stworzenie odpowiednich standardów dla aptek szpitalnych. W projekcie na chwilę obecną bierze 50 aptek w Europie, które są już w fazie wdrażania konkretnych rozwiązań.

Będziemy bardzo wdzięczni za wypełnienie ankiety -

LINK DO ANKIETY

          Jej wypełnienie zajmie Państwu kilka minut. Uzyskane wyniki przyczynią się do opracowania wytycznych dobrej praktyki autentyfikacji leków z ang. GAP dla polskich szpitali.

Z poważaniem,

Urszula Włodarczyk[1], Piotr Merks[2], Damian Świeczkowski[3], Urszula Religioni[4], Krzysztof Słomiak[5], Mikołaj Zerhau[6], Dariusz Smoliński[7], Nuno Pinto de Castro[8], Miłosz Jaguszewski[9], David Brindley[10]

_________________________________________________________________________________________

[1] Studentka piątego roku, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Wydział Farmaceutyczny [2] Mgr farm., asystent, Katedra Technologii Postaci Leku, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu [3] Mgr farm., Gdański Uniwersytet Medyczny [4] Dr, Kolegium Ekonomiczno-Społeczne, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie [5] Mgr farm., Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Wydział Farmaceutyczny [6] Dr, Szpital im. Świętego Ducha w Rawie Mazowieckiej, AMG Centrum Medyczne Sp. z o.o. [7] Mgr farm., Redaktor aptekaszpitalna.pl [8] Engagement Manager, Aegate PharmD, MPharmSC, MRPharmS, Guildford, Surrey, Wielka Brytania [9] Dr n.med., Gdański Uniwersytet Medyczny, Wydział Lekarski [10] Chief Scientific Officer and Director, Hospital Business Unit, Aegate; Managing Partner, IP Asset Ventures; Senior Research Fellow, University of Oxford, Londyn, Wielka Brytania.

 

Komentarze   

 
0 #1 none 2016-06-15 18:11
Napiszcie uczciwie że to nie żaden projekt badawczy, ani wujek dobra rada, tylko zbiórka danych dla jednej z firm oferujących oprogramowanie do weryfikacji...
Uważam, że przyzwoitość tego wymaga.
A kto nie wierzy, niech sobie wrzuci w google pana z numerem [2]...

W wersji zaprezentowanej odbieram to jako chwyt poniżej pasa. Poza tym o kształcie weryfikacji w PL będzie decydowało głównie polskie NMVO jak powstanie a nie panowie z firmy.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

MECENAT

                              


Copyright © 2017 farmacja.net sp. z o. o.

Kontakt   Nota prawna    Regulamin   Reklama  

Copyright © 2007 - 2017 - D-FARMA-Wszelkie prawa zastrzezone