7/14 - Z PRACY DFS NRA

Drukuj
Utworzono: środa, 03, wrzesień 2014

          Wstępne propozycje rozwiązań legislacyjnych, dotyczące potrzeby podniesienia roli farmacji szpitalnej w Polsce.

Pismo do NIA

Propozycje

Z poważaniem

mgr farm.  Dariusz Smoliński

Koordynator Departamentu Farmacji Szpitalnej NRA

Komentarze   

 
0 #6 Filip 2014-09-17 10:16
Zgadzam się z przedmówcą,myśl ę,że zarówno kierownik jak i koordynator powinni być specjalistami.P onadto pod uwagę powinni brać tylko specjalizację z farmacji szpitalnej i klinicznej(w programie specjalizacji aptecznej brak jest zagadnień związanych z pracą szpitala oraz farmakologią kliniczną, nie wspominając już o cytostatykach czy żywieniu). Nawiasem mówiąc ciekawy jestem,czy coś z tych propozycji środowiska wyjdzie, czy wyrzucą to do kosza jak w przypadku większości konsultacji społecznych. pozdrawiam
Cytować
 
 
0 #5 farmaceuta 2014-09-08 09:54
Koordynator tylko 3-letni staż w aptece i to on ma koordynować pracę kierownika apteki , lekarzy , członków komitetów szpitalnych czyli specjalistów. Postuluję o obowiązku posiadania tytułu specjalisty przez kierownika apteki szpitalnej, koordynatora. Przyczyni się to do wzrostu prestiżu farmaceuty szpitalnego, który jest partnerem lekarza - specjalisty, w procesie farmakoterapii i sporządzania wysokospecjalis tycznych form leków jak pozajelitowe i leki cytotoksyczne.
Cytować
 
 
+6 #4 M 2014-09-08 07:07
@ Witek
Oczywiście że tak powinno być. Dodatkowo w aptece szpitalnej powinna to być specjalizacja z farmacji szpitalnej, a nie wszystkie jakie istnieją...
Czy ktoś widział pediatrę na stanowisku ordynatora chirurgii???
Pozdrawiam,
M
Cytować
 
 
+2 #3 Witek 2014-09-05 12:44
W art 93 nie powinno uzywać sie sforłułowań "posiadający specjalizację", a jedynie farmaceuta posiadający tytuł specjalisty!!!! Specjalizacje np z farm. aptecznej może być 1 stopnia i wtedy nie jest się specjalistą!!!
Cytować
 
 
0 #2 M 2014-09-05 10:02
A kto to minusuje "farmaceutę" i łapki w dół daje? Może uzasadni swój pogląd?
Uważacie Państwo, że taki koordynator jest potrzebny? Zapraszam do dyskusji - poznajmy argumenty!
Pozrawiam,
M
Cytować
 
 
-2 #1 farmaceuta 2014-09-03 09:45
Koordynatorem może być farmaceuta bez specjalizacji/3 letni staż/ i ma koordynować pracę apteki, lekarzy, brać udział w racjonalizacji farmakoterapii czyli współpracować z lekarzami specjalistami w zakresie bezpiecznej farmakoterapii - uważam że powinien być specjalistą tak jak kierownik. Zastanawiam się czy potrzebny taki koordynator- to praca kierownika apteki, który może wyznaczyć farmaceutę np do kontroli apteczek itp.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

MECENAT

                               

Kontakt   Nota prawna    Regulamin   Reklama  

Copyright © 2007 - 2017 - D-FARMA-Wszelkie prawa zastrzezone