APTEKA SZPITALNA TO NIE MAGAZYN

Drukuj
Utworzono: wtorek, 13, maj 2014

Apteka szpitalna bywa kojarzona z magazynem leków i wyrobów medycznych. Tymczasem rola tej jednostki i pracujących w niej farmaceutów jest o wiele szersza, niż wynikałoby to z jej tradycyjnie pojmowanych zadań - podkreślali farmaceuci podczas Regionalnego Spotkania Menedżerów Ochrony Zdrowia w Rzeszowie (6 marca, 2014 r.).

źródło/więcej:www.rynekzdrowia.pl

Komentarze   

 
+4 #2 M 2014-05-14 09:21
ciąg dalszy:
Czy zatem wszyscy powinniśmy pozamykać receptury, boksy jałowe, pracownie żywieniowe i cytostatyków, bo drogie według MMJ sprzęty w aptekach sprawiają, że nie można prawidłowo opiekować się pacjentem?
Przestańmy robić leki w dawkach indywidualnych, żywienie nalejemy chochlą, skupmy się natomiast na ozdabianiu receptariuszy i prowadzeniu przetargów (aż ich tyle?) przez 365dni w roku!
Kto dopuszcza takie osoby do wypowiedzi na forum publicznym i to na dość ważnej konferencji?
Moim zdaniem głoszenie takich bredni to szkodzenie naszemu zawodowi.
A Wy Szanowne Koleżanki i Koledzy jak uważacie? Bo patrząc na tego rodzaju banialuki wygłaszane na poważnym spotkaniu już sam się zaczynam zastanawiać: kto tu zwariował?
Cytować
 
 
+5 #1 M 2014-05-14 09:20
A ja przepraszam - ale cóż to za osoba z pani Marzeny Moskwa-Jacek z pierwszego w Polsce działu farmacji szpitalnej? Czy to w ogóle jest farmaceutka?
Środowisko walczy o jakość w aptece i możliwość jej finansowania, a tu wychodzi pani z pierwszego działu i mówi że apteka jest niepotrzebna i przez nią pacjent ma gorszą opiekę? Cóż to za bzdury?
Dział farmacji od apteki jednak się różni – przede wszystkim zakresem świadczonych usług farmaceutycznyc h.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

MECENAT

                               

Kontakt   Nota prawna    Regulamin   Reklama  

Copyright © 2007 - 2017 - D-FARMA-Wszelkie prawa zastrzezone