LEKI W SZPITALU

Drukuj
Utworzono: piątek, 08, luty 2013

W sesji poświęconej gospodarce lekami w szpitalu dyskutowano m. in. o tym, co utrudnia, a co sprzyja realizacji ustawowych zadań nałożonych na apteki szpitalne, w tym funcji logistycznych, obejmujących zakup leków, ich magazynowanie, dystrybucję, a także nadzorowanie bezpieczeństwa przechowywania leków.

więcej/źródło: www.rynekzdrowia.pl

Komentarze   

 
+5 #1 M 2013-02-08 08:00
Wycinek z artykułu - leki biopodobne:
"Jest to więc także kwestia odpowiedzialnoś ci za podawanie tych leków, którą w szpitalach ponoszą nie tylko lekarze, ale i farmaceuci szpitalni."
Proszę mi wytłumaczyć, bo może coś u mnie nie tak z rozumem - na jakiej podstawie farmaceuta szpitalny ma ponosić odpowiedzialnoś ć za obrót zarejestrowanym preparatem o potwierdzonej w badaniach klinicznych (oczywiście takich jakie są wymagane prawem) skuteczności i określonym profilu bezpieczeństwa?

Bo jak dla mnie to wygląda nieco dziwnie i przypomina bardziej szeroko zakrojoną akcję "informacyjną" producentów biologicznych leków oryginalnych, którzy zatrudniają to tego a to tamtego "eksperta" do szerzenia paniki przed lekiem biopodobnym.

Jeżeli dwie serie tego samego oryginalnego leku biologicznego mogą nie być takie same chociażby pod względem immunogenności, to o czym w ogóle ta dyskusja???
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

MECENAT

                               

Kontakt   Nota prawna    Regulamin   Reklama  

Copyright © 2007 - 2017 - D-FARMA-Wszelkie prawa zastrzezone