STUDENCI FARMACJI - POSTULAT DO MZ

Drukuj
Utworzono: czwartek, 03, styczeń 2013

(...) Postulujemy również o wprowadzenie do Ustawy o działalności leczniczej zapisu o obowiązku zatrudnienia magistra farmacji w szpitalach (zwłaszcza uniwersyteckich) na stanowisku farmaceuty klinicznego (...)

więcej

Komentarze   

 
0 #5 M 2013-03-01 18:07
@M
"To jak wszystkim zależy na prestiżu zawodu jest właśnie wynikiem dzisiejszej"

Przepraszam, miało być "przyczyną" zamiast "wynikiem"...
Cytować
 
 
0 #4 M 2013-03-01 09:41
To jak wszystkim zależy na prestiżu zawodu jest właśnie wynikiem dzisiejszej sytuacji i powyższego apelu. W aptekach otwartych w pogoni za pieniądzem, zwłaszcza na przełomie wieków, farmaceuci zmienili się w "biznesmenów", a każdy inny aptekarz stał się wrogiem bo to konkurencja. Rozdawano samochody,pralk i,to teraz mamy - sprzedaże przykasowe i limity wciskania pacjentom jakichś wynalazków.
A w aptekach szpitalnych - nie lepiej - o kasę tu nie idzie, ale każdy za to jest najmądrzejszy, robi najlepiej i w ogóle jest WIELKI i należy bić pokłony. Niestety - taka mentalność wciąż dominuje nad współpracą i chęcią wspólnego działania.
A izby są tylko potwierdzeniem powyższego stanu.
Zanim się cokolwiek zmieni - niestety - TRZEBA SIĘ OBUDZIĆ!
Cytować
 
 
-2 #3 Kier Apt.Szpitalnej 2013-02-23 17:50
Zamist zastanawiać się czy zawód farmaceuty sięgnął juz dna i czy się budzi, wszyscy farmaceuci powinni poprzeć taką petycję przecież wszystkim nam powinno zależeć na prestizu naszego zawodu.
Cytować
 
 
+4 #2 Kier.apt szpit. 2013-01-22 08:19
To dobrze, ze młodzież o to apeluje> My starzy pracownicy nie mieliśmy siły ani możliwości. Gratuluję i życzę sukcesów.
Cytować
 
 
+14 #1 M 2013-01-04 09:33
Czyżby to już? Zastanawiałem się od dłuższego czasu kiedy nasz zawód na tyle sięgnie dna, że farmaceuci się przebudzą. Odstawią sklepikarstwo i wzajemną często chorą konkurencję i będą chcieli powrócić do meritum zawodu. Wystąpienie studentów GUM jest kolejnym po wystąpieniu NRA dowodem na to, że coś zaczyna drgać. Nie wytrzymujemy już tego, co sami sobie zgotowaliśmy, więc może już pora na przebudzenie?
A Wy Szanowne Koleżanki i Koledzy - jak myślicie - czy to już???
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

MECENAT

                               

Kontakt   Nota prawna    Regulamin   Reklama  

Copyright © 2007 - 2017 - D-FARMA-Wszelkie prawa zastrzezone