WRAŻENIA Z KONFERENCJI: ROLA ZESPOŁÓW ŻYWIENIOWYCH...

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 14, maj 2012Wykłady o uwarunkowaniach prawnych funkcjonowania pracowni żywienia pozajelitowego i o samym sporządzaniu mieszanin poprowadzili magistrowie farmacji. Bardzo cenne było to, że wykładów tych wysłuchało spore grono lekarzy, którzy  uczestniczyli w konferencji i mogli zobaczyć jak temat wygląda od strony farmaceuty (wymogi GMP, procedury, standardy, wpływ różnych czynników na stabilność mieszanin).

Profesor Janusz Książyk - czołowy polski specjalista w żywieniu dzieci wyraził swoje uznanie o prezentacjach farmaceutów.

Kolejne wykłady prowadzili neonatolodzy i pediatrzy. Przedstawiono takie zagadnienia jak ocena stanu nawodnienia pacjenta, potrzeby energetyczne, zakładanie centralnych dostępów dożylnych oraz powikłania związane z żywieniem pozajelitowym. My farmaceuci mogliśmy spojrzeć na te problemy z perspektywy lekarza. Na mnie bardzo duże wrażenie zrobiła prezentacja dr Iwony Rudzińskiej o zakładaniu wkłuć centralnych u noworodków w Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka.

W konferencji uczestniczyli lekarze, farmaceuci, pielęgniarki, dietetycy. Konferencja była bardzo dobrze zorganizowana i co też istotne bezpłatna.

Elżbieta Abramczyk

Szpital Kliniczny im. ks. A. Mazowieckiej

Warszawa

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

MECENAT

                               

Kontakt   Nota prawna    Regulamin   Reklama  

Copyright © 2007 - 2017 - D-FARMA-Wszelkie prawa zastrzezone