XIV MAZURSKO-PODLASKIE WARSZTATY FARMACEUTYCZNE

Drukuj
Utworzono: czwartek, 29, grudzień 2011

W miłej atmosferze hotelu zbudowanego w miejscu dawnego przedzamcza  siedziby Biskupów Warmińskich mieliśmy przyjemność wysłuchać wielu ciekawych wykładów i prezentacji.              Pierwszego dnia warsztatów po uroczystym powitaniu  wykład na temat farmakoterapii w chorobach nerek wygłosił prof. dr hab. n. med. Tomasz Stompór, a wykład o środkach zwiotczjących mięśnie poprzecznie prążkowane – lek. med. Janusz Stępień.Drugi dzień warsztatów był bardzo pracowity.  W sesji przedobiedniej dr n farm. Elwira Telejko- krajowy konsultant do spraw farmacji aptecznej przedstawiła przyczynę, profilaktykę i leczenie zespołu suchego oka. Zaproszeni na warsztaty goście przygotowali prezentacje swoich aptek szpitalnych, problemy z jakimi się spotykają w pracy i sukcesy, jakimi mogą się pochwalić. Po południu wysłuchaliśmy wykładu mecenasa Radosława Harasima na temat Ustawy o działalności leczniczej. Oczywiście na wykładzie się nie skończyło, sesja pytań do Pana mecenasa trwała do późnego wieczora- za cierpliwość dziękujemy, bo jak wiadomo aspekty prawne pracy w aptece szpitalnej niezwykle nas  interesują i zawsze budzą wiele kontrowersji.             

W przerwie między sesjami zdążylismy również zwiedzić Zamek w Lidzbarku Warmińskim. Nie wypadało przecież być tak blisko i nie skorzystać  z zaproszenia Biskupa Ignacego Krasickego.              

XIV Mazursko-Podlaskie Warsztaty Farmaceutyczne zorganizowane wspólnie przez Okręgową Izbę Aptekarską w Olsztynie i Okręgową Izbę Aptekarską w Białymstoku oraz Sekcję Farmacji Szpitalnej Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego Oddziału w Olsztynie należą już niestety  do historii. Mamy jednak niezłomną nadzieję na kolejne. Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli w ich zorganizowaniu.

mgr farm. Marlena Sadowska

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

MECENAT

                               

Kontakt   Nota prawna    Regulamin   Reklama  

Copyright © 2007 - 2017 - D-FARMA-Wszelkie prawa zastrzezone