VI KONFERENCJA PTFARM, OGÓLNOPOLSKIEJ SEKCJI ŻYWIENIA DO POZAJELITOWEGO

Drukuj
Utworzono: niedziela, 13, listopad 2011

          Komitetowi organizacyjnemu przewodniczyła dr n. farm. Hanna Jankowiak-Gracz, która zadbała żeby zaprosić do udziału w szkoleniu wybitnych i ciekawych specjalistów lekarzy i farmaceutów, co ma decydujące znaczenie dla wartości każdego edukacyjnego spotkania. Uczestnicy dopisali, było w przybliżeniu 230 osób. Farmaceutów jak również lekarzy, co czyni z niej formę interdyscyplinarną, umożliwiającą spojrzeć na zagadnienia leczenia żywieniowego z kilku perspektyw.          

          Pierwszego dnia konferencji szczególny nacisk organizatorów został położony na leczenie żywieniowe dzieci. Tutaj zostały podkreślone osiągnięcia naszej wybitnej koleżanki, tragicznie zmarłej śp. mgr farm. Stanisławy Krystynowicz, która przez wielę lat pracowała na rzecz najmłodszych pacjentów w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie – Prokocimiu. Tego dnia został wygłoszony także niezwykle ciekawy wykład poświęcony aspektom farmakoekonomicznym leczenia żywieniowego, przez dr n. med. Stanisława Kłeka – Prezesa Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego.         

          Drugi dzień konferencji miał charakter warsztatowy. Można było w zależności od zainteresowań i zagadnień z których wiedzę chciało się indywidualnie pogłębiać, wpisać się na kursy dotyczące m.in. komputerowych systemów oceny stabilności mieszanin żywieniowych; standartów farmaceutycznych w żywieniu dojelitowym; roli farmaceuty w zespole żywieniowym; zamówień publicznych.         

          W tegorocznym spotkaniu była także możliwość  dla czterdziestu osób odbycia kursu z certyfikatem CMKP „Żywienie pozajelitowe i dojelitowe w warunkach domowych”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a odbył się w dniach 3-4 listopadach przed konferencją.        

          Jako uczestnik, muszę stwierdzić, że konferencja była przygotowana w sposób profesjonalny. Z punktu widzenia merytorycznego, dobór prelegentów i tematyki był na najwyższym poziomie. Szczególnie podobała mi się koncepcja warsztatowa, gdyż w mojej ocenie przekazywanie wiedzy w mniejszych grupach przynosi zdecydowanie większe korzyści dla słuchaczy. Myślę, że w tym kierunku powinno się pójść także na innych szkoleniach. Organizować konferencje interdyscyplinarne z przynajmniej częściowym wydzieleniem warsztatów, zajęć w małych grupach. 

Dariusz Smoliński

Redaktor

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

MECENAT

                               

Kontakt   Nota prawna    Regulamin   Reklama  

Copyright © 2007 - 2017 - D-FARMA-Wszelkie prawa zastrzezone