W jaki sposób należy prowadzić aptekę szpitalną

Drukuj
Utworzono: środa, 10, sierpień 2011

          Przeglądając dzisiejsze wydanie „Dziennik Gazeta Prawna” natknąłem się na artykuł dot. aptek szpitalnych o ww. tytule. Poniżej jego fragment: 

„Apteka szpitalna zaopatruje w produkty lecznicze oraz wyroby medyczne oddziały szpitalne przeznaczone dla osób, którym udziela się całodobowych i całodziennych świadczeń zdrowotnych.

1 Kiedy i w jaki sposób można uruchomić aptekę w szpitalu

Aby uruchomić aptekę szpitalną, należy uzyskać zgodę wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego, zatrudnić kierownika apteki i mieć odpowiedni lokal. Zgoda udzielana jest na wniosek dyrektora zakładu opieki zdrowotnej, w którym ma zostać uruchomiona apteka szpitalna. Wojewódzki inspektor farmaceutyczny prowadzi rejestr udzielonych zgód na prowadzenie aptek szpitalnych. Powierzchnia lokalu przeznaczonego na aptekę szpitalną nie może być mniejsza niż 80 mkw. W zasadzie wielkość lokalu, rodzaj i liczba pomieszczeń zależą od rodzaju wykonywanych przez aptekę czynności, a także ilości świadczeń zdrowotnych w placówce, w której została utworzona. Uwzględnia się przy tym też profil leczniczy tej placówki. W przypadku gdy apteka szpitalna prowadzi pracownię płynów infuzyjnych, to powierzchnię podstawową należy zwiększyć o powierzchnię tej pracowni oraz laboratorium kontroli jakości.

- Czy na stanowisku kierownika zawsze trzeba zatrudnić farmaceutę

- W jaki sprzęty i urządzenia musi być wyposażone miejsce sprzedaży leków

- Gdzie powinny się znajdować pomieszczenia magazynowe"

 źródło/więcej:www.gazetaprawna.pl 

Czekam na Państwa komentarze co do jego merytorycznej wartości. 

Dariusz Smoliński

Redaktor

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

MECENAT

                               

Kontakt   Nota prawna    Regulamin   Reklama  

Copyright © 2007 - 2017 - D-FARMA-Wszelkie prawa zastrzezone