XII MAZURSKO - PODLASKIE WARSZTATY FARMACEUTYCZNE

Drukuj
Utworzono: niedziela, 05, grudzień 2010

          Pierwszego dnia warsztatów zapoznaliśmy się z prezentacjami przygotowanymi przez nasze koleżanki „po fachu”, czyli kierowniczki aptek szpitalnych. Pani mgr farm. Magdalena Czerwonka z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu przedstawiła swój szpital
i aptekę skupiając się na zadaniach jakie musi realizować. Pani mgr farm. Danuta Mayer
ze Szpitala N.Z.O.Z w Elblągu przedstawiając swój dział farmacji opowiedziała
o dializoterapii, ponieważ jej szpital jest jednym z największych ośrodków dializoterapii
w rejonie. Pani mgr farm. Małgorzata Lotkowska z Miejskiego Szpitala Zespolonego
w Olsztynie opowiadała o wyrobach medycznych, które w świetle ustawy przejęła w swojej aptece i o problemach z tym związanych. Gościem pierwszego dnia była też Pani mgr farm. Elżbieta Kuriata- Inspektor Wojewódzkiej Inspekcji Farmaceutycznej w Olsztynie, która w zabawny i taktowny sposób pokazała nam zdjęcia z których jasno wynikało z jakimi problemami lokalowymi borykają się kierownicy aptek szpitalnych. Wykłady były tak ciekawe ,że słuchaliśmy ich z zapartym tchem do późnego wieczora. Warto chyba kontynuować tę formę warsztatów, tym bardziej, że koleżanki farmaceutki poziomem swoich wystąpień niewątpliwie wysoko uniosły poprzeczkę.
          Druga część warsztatów była już bardziej naukowa, chociaż tematy wykładów również dotyczyły naszej praktyki codziennej. Dr n farm. Elwira Telejko- krajowy konsultant
do spraw farmacji aptecznej wyjaśniała przyczynę, dlaczego skuteczne leki pozornie nie działają. Dr n farm. Danuta Partyka – adiunkt w zakładzie i katedrze technologii postaci leku Collegium Medicum w Bydgoszczy omówiła rodzaje materiałów opatrunkowych i wyrobów medycznych, a wspólnie z Panem Mariuszem Niewiadomskim z firmy Linde Gas Polska przedstawiła gazy medyczne. Pani Anna Sobocińska z TZMO omówiła aktualne zmiany dotyczące aptek szpitalnych w nowej Ustawie o wyrobach medycznych. Dr n med. Leszek Kozłowski- ordynator II Oddziału Chirurgii Szpitala M.S.W. i A. W Białymstoku zaprezentował nowoczesną diagnostykę onkologiczną i perspektywy skutecznego leczenia onkologicznego, szczególnie w raku piersi.
          XII Mazursko-Podlaskie Warsztaty Farmaceutyczne zorganizowane wspólnie przez Okręgową Izbę Aptekarską w Olsztynie i Okręgową Izbę Aptekarską w Białymstoku oraz Sekcję Farmacji Szpitalnej Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego Oddziału w Olsztynie należą już niestety do historii. Dziękujemy organizatorom  panu mgr farm Romanowi Grzechnikowi v/ce Prezesowi Okręgowej Izby Aptekarskiej w Olsztynie , pani dr n. farm Beacie Kocięckiej reprezentującej Okręgową Izbę Aptekarską w Białymstoku oraz pani mgr farm Marlenie Sadowskiej sekretarzowi olsztyńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego w Olsztynie.  Mamy nadzieję na kolejne spotkanie - już wiosną przyszłego roku. Oby dopisali nam uczestnicy, wykładowcy i goście z firm farmaceutycznych, dzięki którym warsztaty są możliwe.

Sekcja szpitalna PTF o/Olsztyn

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

MECENAT

                               

Kontakt   Nota prawna    Regulamin   Reklama  

Copyright © 2007 - 2017 - D-FARMA-Wszelkie prawa zastrzezone