NOWOCZESNA APTEKA ZA 700 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Drukuj
Utworzono: środa, 08, wrzesień 2010

          Jej modernizacja kosztowała ponad 450 tysięcy, a wyposażenie kolejne ćwierć miliona złotych. W środę w Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie otwarto nowoczesną aptekę szpitalną.
— To jedyna w regionie apteka, w której można rozpuszczać tzw. cytostatyki, czyli silnie toksyczne leki stosowane w leczeniu chorób nowotworowych — wyjaśnia Irena Petryna, dyrektorka szpitala. — Dotychczas leki rozpuszczano na oddziałach, a apteka po prostu nie spełniała wymaganych norm. Można nawet stwierdzić, że jej stan był tragiczny.
Odnowiona apteka ma ponad 230 metrów kwadratowych i składa się z dwóch niezależnych części. W pierwszej znajduje się m.in. izba ekspedycyjna i komora przyjęć leków. W drugiej, oddzielonej korytarzem, części będzie natomiast działała pracownia leków cytostatycznych. Inwestycja niemal w całości była finansowana ze środków unijnych i pieniędzy od samorządu województwa. Na nową aptekę szpital wyłożył tylko 70 tys. zł. Modernizacja i zakup nowego wyposażenia apteki to tylko część większego projektu realizowanego od kilku miesięcy przez szpital.
— Już w sierpniu otworzymy nową poradnię, a na jesień planujemy otwarcie pododdziału gruźlicy prątkującej. To będzie pierwszy tego typu oddział w kraju — podkreśla Irena Petryna.
Łączna wartość trwających w szpitalu inwestycji

¬ródło:www.zdrowie.wm.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

MECENAT

                               

Kontakt   Nota prawna    Regulamin   Reklama  

Copyright © 2007 - 2017 - D-FARMA-Wszelkie prawa zastrzezone